Farmáři a lokální prodejci nabídnou různé druhy masa, sýrů, mléčných výrobků z kravského i kozího mléka, čerstvé pečivo, uzeniny, kávu, cukrářské výrobky, vejce, ovocné a bylinné sirupy, koření, pivo z řemeslného pivovaru, dekorace, včelí produkty nebo například přírodní mýdla.

Prodejci myslí ve své nabídce už i na vánoční dárky. Tentokráte tu najdete i autorské oblečení, šperky i delikatesy, které mohou posloužit jako výjimečný dárek pro gurmány.

Více informací o termínech a programu najdete na webu www.vychodocesketrhy.cz.

Doprovodný program proběhne ve spolupráci s Kvíčerovskou pekárnou, která zásobuje široké okolí chlebem a slaným i sladkým pečivem už od roku 1992. A přestože začátky jejich podnikání nebyly vůbec snadné, dnes mají zástupy spokojených zákazníků. Od roku 2011 jsou hrdými držiteli prestižního ocenění Regionální potravina Královéhradeckého kraje a jejich vyhlášený Polický chléb zase získal certifikát Broumovsko regionální produkt.

V Královéhradeckém kraji se do sbírky zapojí třináct měst.
Sbírka vánočních dárků pro děti. Krabici od bot můžete darovat i na Hradecku

Nebudou chybět ani oblíbené tvořivé dílničky. Tentokrát budeme s dětmi vyrábět ježky. A přestože jsme se inspirovali oblíbeným sladkým pečivem Kvíčerovské pekárny, nebudou z těsta, i když u pečení vlastně tak trochu zůstaneme. Jako základ nám poslouží čtvrtka a bodlinky budou moci děti ježečkovi vyrobit z různých semínek a plodů. Výsledné dílo dostane krásný rámeček a děti si jej budou moci odnést domů na památku.

Jsme moc rádi, že díky spolupráci s našimi partnery může být doprovodný program pro všechny zdarma. O pohodovou atmosféru se postará živá muzika. Přijďte zažít skutečné farmářské trhy, podpořit regionální farmáře a výrobce a užít si fajn dopoledne s celou rodinou.

Na akci Vás zvou pořadatelé ze spolku Městské trhy, z.s.

Zdroj: Zdenka Gelnarová