V krásné krajině pod Kunětickou horou chovají hejno šťastných slepiček. Jejich „holky“, jak je s láskou nazývá majitel farmy pan Papáček, mají nejen krásný výhled na hrad, ale také volný výběh na zelené louce. A to je na chuti vajíček opravdu znát.

Více informací o termínech a programu najdete na webu www.vychodocesketrhy.cz.

A protože vajíček se na vánoční pečení spotřebuje víc než dost, tvořivá dílnička nabídne způsob, jak využít zbylé skořápky a vyrobit z nich krásný svícínek. Pracovat budeme i se suchou aranžovací hmotou, zelenými větvičkami, sušenými květinami a dalšími dekoracemi. Každý si svůj svícen bude moci odnést domů a využít ho třeba hned na první adventní neděli.

Pro děti bude připravený vyhřívaný stan, nebojte se dorazit, i když bude venkovní teplota nízko. Jsme moc rádi, že díky spolupráci s našimi partnery může být doprovodný program pro všechny návštěvníky zdarma.

Z výtěžku prodeje Huškových obrazů se obnoví lampa nad bránou hospodářské budovy Hrádku u Nechanic.
Celý život strávil na Hrádku u Nechanic. Jeho obrazy přispějí k obnově lucerny

Farmáři a lokální prodejci budou připraveni od 9 do 13 hodin. Nabídnou různé druhy masa, sýrů, mléčných výrobků z kravského i kozího mléka, čerstvé pečivo, uzeniny, kávu, cukrářské výrobky, vejce, ovocné a bylinné sirupy, koření, pivo z řemeslného pivovaru, dekorace nebo včelí produkty.

Zahřát se budete moci třeba lahodným domácím punčem. O pohodovou atmosféru se postará živá muzika.

Přijďte zažít skutečné farmářské trhy, podpořit regionální farmáře a výrobce a užít si fajn dopoledne s celou rodinou.

Na akci Vás zvou pořadatelé ze spolku Městské trhy, z.s.