Dostat děti zpátky na hřiště, i o to se snaží vedení fotbalového klubu v Chlumci nad Cidlinou. Fotbalistům se snaží co nejvíce zpříjemnit tréninky a zápasy, pro diváky vybavit vyhrazené prostory.

FK Chlumec je tradičním regionálně významným fotbalovým klubem, kam chodí sportovat všechny věkové kategorie. Oddíl má tři dospělé týmy, mládežnická mužstva, dorost, žáky, starší přípravku, mladší přípravku a minipřípravku, do které chodí předškolní děti. Příspěvek od nadace pomohl vybavit technické a sportovní zázemí fotbalového klubu.

Fotbalisté si pořídili nové sloupy a sítě na vedlejším a dětském hřišti, vypínací tyče na hlavním hřišti a tréninkové vybavení na zápasy. „Výměnou stávajícího zábradlí se zvětší dosud malý prostor mezi hřištěm a diváky. Pořízením nových ochranných sítí a branek se zlepší úroveň zajištění nejen tréninkového procesu a zápasů. Sportovní areál zároveň získá na atraktivitě,“ říká Martin Firbacher, předseda fotbalového klubu.

Fotbalový klub sdružuje 100 dospělých a více jak 150 dětí. Klub má více jak stoletou tradici a je nedílnou součástí sportovního a společenského života města a přilehlého regionu.

Šárka Lapáčková Beránková