Vybírat si zde můžete hned z několika pohádkových i historických prohlídkových okruhů, v nichž uvidíte na 450 pohádkových bytostí – draky, princezny, rytíře, obry, vodníky, skřítky, čarodějnice a mnoho dalších.

Provádět vás budou opravdové živé pohádkové bytosti – krásné princezny, udatní rytíři či veselé čarodějnice.

Můžete navštívit Zámecké pohádkové sklepení s obry, vodníky, čertíky a draky. Jako velká novinka letošního roku je zde pro vás připravena originální zábavně naučná cesta pohádkovým sklepením, které ožívá zvukovými a světelnými efekty – pohádkovým světem vás provede hlas samotného Archibalda I., nejvyššího pohádkového čaroděje.

Na Hradní pohádkové půdě vás čeká lekce čarodějného létání na koštěti a kromě čarodějnic a skřítků i strážci velkého dračího pokladu - Obří rubínoví draci.

Dalším pohádkovým okruhem je Zdravosvět a Dračí království s veselými skřítky ovocňáky, saláťáky a dračí zuboopravnou. Uvidíte tu i spoustu draků a nakonec navštívíte Dračí královskou komnatu, kde vládne samo Jeho Veličenstvo, dračí král Rozumbraďák XVI.

Pro dospělé mají po celý rok připravenou prohlídku hradu a zámku s unikátními expozicemi z dob habsburské monarchie v prohlídkovém okruhu „Jak se žílo za císaře pána Františka Josefa I.“.

Další velkou plánovanou novinkou na letošní rok je prohlídkový okruh věnovaný historii piva a pivovarnictví v Zemích Koruny české – „Pivo - poklad Čechů“.

Během letních prázdnin můžete vidět Velkou kouzelnickou show a souboje rytířů dobra a zla - a to každou středu, čtvrtek, sobotu i neděli o letních prázdninách.

Otevřeno mají celoročně a za každého počasí.

Více informací na www.starehrady.cz

Adam Suk