Už potřetí se budou v Hradci konat farmářské trhy. Tentokrát se z důvodu souběhu více akcí přesunou z nábřeží jen o kousíček vedle na náměstí Svobody. V prostoru před Filosofickou fakultou se znovu sejdou farmáři a lokální výrobci. Ve spolupráci s Regionální agrární komorou a soutěží Potravina a potravinář roku budete moci ochutnat to nejlepší z našeho kraje.

Psali jsme:

Do Hradce Králové na Tylovo nábřeží se vrátily farmářské trhy.
VIDEO, FOTO: Vůně a chuti, podívejte se, co nabídly farmářské trhy v Hradci

„Naším záměrem je, aby se farmářské trhy staly místem, kde se mohou lidé spolu potkávat a strávit společně příjemné dopoledne. Jsou otevřeny všem, kdo milují dobré jídlo, kvalitní výrobky a rádi poznávají možnosti, které hradecký kraj nabízí. Srdečně zveme nejen dospělé návštěvníky, ale i ty nejmenší,“ říká předseda spolku Městské trhy, z.s. Jakub Erler.

Právě pro malé návštěvníky bude tentokrát nachystána zábavná bojovka. Děti si mohou zahrát na luštitele tajného kódu a pokusit se rozlousknout všechny hádanky. Na každého v cíli bude čekat malý poklad. Především díky podpoře města Hradec Králové, Královéhradeckého kraje a partnerů akce je doprovodný program pro všechny vždy zdarma.

Mistrovství České republiky mažoretek se bude konat celé tři dny na zimním stadionu v Hradci Králové.
Na hradeckém zimním stadionu se bude konat Mistrovství České republiky mažoretek

Dobrou náladu podtrhne příjemná hudba a zájemci se budou moci dozvědět mimo jiné zajímavosti o zpracování rakytníku. Plody tohoto zvláštního trnitého keře mají blahodárné účinky na lidský organismus a díky společnosti Rakytník Cvrček s.r.o. ze Lhoty pod Libčany si můžeme vychutnávat dobroty z něj vyrobené i my. Ať už preferujete sirup, marmeládu, čaj nebo smoothie, přijďte ochutnat. Těšíme se na Vás!

Lenka Cvejnová