Charity z darovaných peněz podpoří především své služby na pomoc nemocným a potřebným tam, kde byly příspěvky vybrány. Například Oblastní charita Hradec Králové použije vykoledované peníze na podporu domácí hospicové péče a na výstavbu lůžkového hospice ve Stěžerách. „Děkuji všem, kteří se každý rok aktivně zapojují nebo přispívají do Tříkrálové sbírky a za těch dvacet let vytvořili jedinečnou tradici solidarity a dobročinnosti za účasti všech generací. Letošní ročník opět potvrzuje, že se lidé i po Vánocích, kdy k sobě máme blíž, dokáží podělit a věnovat svůj čas i energii ve prospěch strádajících a nemocných,“ upřímně děkuje za důvěru Anna Maclová, ředitelka Diecézní katolické charity Hradec Králové.

„Ať pomáhá dál těm, kteří to potřebují, všem nemocným a lidem v nouzi. Aby byli všichni zdraví a také hodně štědrých dárců,“ to vše přáli koledníci, kolemjdoucí i sami dárci Tříkrálové sbírce ke kulatým 20. narozeninám.

Spolek lidové tvorby opět zahájil svoji sezonu.
Spolek lidové tvorby opět zahájil svoji sezonu

Darované peníze pomohou nemocným a potřebným především v regionech, kde byly vykoledovány. Část výtěžku sbírky bude věnována na humanitární pomoc do zahraničí. Například na Hradecku a Pardubicku z výtěžku sbírky podpoří hospicovou péči o nevyléčitelně nemocné. Ve Dvoře Králové nad Labem a okolí lidé přispívali na centrum Klubko na pomoc pěstounským rodinám. Oblastní charita Červený Kostelec z vybraných peněz vymění stará okna v Domově sv. Josefa pro nemocné s roztroušenou sklerózou v Žirči.

Naše Charity věnují část výtěžku ještě na humanitární projekty v Indii, které realizuje Diecézní charita Hradec Králové – kvalifikační kurzy pro mladé lidi bez vyučení a dětské večerní vzdělávání v Bangalore a také na projekt Univerzita v Belgaum.

Akce pro koledníky jako poděkování za pomoc při Tříkrálové sbírce pořádají Charity ve Dvoře Králové nad Labem, Hradci Králové, Králíkách, Litomyšli nebo Poličce. Například Oblastní charita Hradec Králové připravuje pro koledníky promítání pohádky Ledové království 2 v Kině Bio Central v sobotu 8. února.

Domov dětí a mládeže vystoupil s hudebním číslem.
Domov dětí a mládeže vystoupil s hudebním číslem

Jana Karasová