Radim Zenkl natočil osm CD, spolupracoval jako studiový hráč na více než 60 CD a vynalezl speciální mandolínovou techniku, při které nástroj zní jako dva nástroje současně. Koncertně a studiově spolupracuje s hráči nové akustické hudby, jako je například Béla Fleck, Jerry Garcia, David Grisman, Mike Marshall, Jerry Douglas, Stanley Jordan a další.

Během návštěvy Irska v roce 1999 Zenkl začal také hrát na tradiční irské píšťaly a postupně na další flétny z celého světa.

Při sekání plánují hradecké technické služby stále častěji využívat mulčování a mozaikové sečení.
Kvůli rychlému nástupu jara se v Hradci už objevily sekačky a zavlažovací vaky

Radim se objevil na pódiích mnoha zemí všech kontinentů a pravidelně také navštěvuje Českou republiku, kde ho kromě sólových vystoupení měli posluchači možnost slyšet ve spolupráci s hráči a skupinami, jako jsou Druhá tráva, Buty, Čechomor, Jiří Stivín, Vlasta Redl, Hradišťan, Bratři Ebenové, Vladimír Mišík, Karel Plíhal, Waldemar Matuška či Samson Lenk a v televizních pořadech Snídaně s Novou, Dobré ráno, Na plovárně, Gejzír, Noc s Andělem a dalších.

Zdroj: Youtube

Ondra Kozák je multiinstrumentalista (kytara, housle, mandolína, basa, dobro), zpěvák, skladatel, hudební lektor, režisér a organizátor. Věnuje se převážně akustické hudbě: bluegrass, folk, new acoustic. Podílel se na více jak 20 studiových albech s různými skupinami, se kterými celkem 4krát vyhrál prestižní soutěž o evropskou kapelu roku na francouzském La Roche Bluegrass Festivalu.

Do Hradce se zřejmě vrátí elektrokoloběžky.
Do Hradce se mají vrátit elektrokoloběžky, radnice tvrdí, že si je ohlídá

Při různých příležitostech Kozák spolupracoval s významnými osobnostmi světové hudební scény, jako jsou například Mike Marshall, Dan Crary, Tony Furtado, Beppe Gambetta, Dale Ann Bradley, Steve Gulley, Cia Cherryholmes, Mike Compton a další.

Organizuje hudební workshopy, připravuje podcast pro muzikanty, založil online hudební dílnu a je autorem několika výukových publikací.

Vloni vyšlo jejich společné album s názvem Eastern Grass, kde je jejich vlastní tvorba společně s několika převzatými písněmi hudebně spřízněných duší z rodné země a tradiční skladby z obou břehů Atlantiku. Vše v osobitých aranžmá, za použití typických bluegrassových i několika dalších nástrojů. V bluegrassovém stylu, který je ovlivnil nejvíce, ovšem s přihlédnutím k našim kořenům. I na písničky z této desky se mohou těšit návštěvníci koncertu, který se bude konat 26. 4. v Klubu Lucie společně s kapelou BG Cwrkot.

Bluegrass v Lucii
Ondra Kozák, Radim Zenkl a BG Cwrkot
pátek 26. dubna 2024 od 19 hodin
vstupné: 200 korun

Bluegrass v Lucii.Bluegrass v Lucii.Zdroj: Country Club Lucie

Mohlo by vás zajímat: Běloveská Ida se vrací na scénu, zatím bez vily Platýz od Kaplického

Zdroj: Pavel Šnajdr