Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde získané znalosti, ale schopnost samostatného logického uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je tudíž svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná pouze o znalostní soutěž.

Festival Podzimní snění.
FOTO, VIDEO: Alternativním festivalem Podzimní snění zněl folk i elektronika

V soutěži se v šesti kategoriích utkají děti z mateřských škol až po studenty středních škol. Maximální věk je omezen na 20 let. Během měsíce října se ve čtyřech termínech odehrály souboje na úrovni základních kol, kde soutěžící řešili nejrůznější slovní přesmyčky, číselné řady a jiné logické problémy. Nejúspěšnějších 180 řešitelů z Královéhradeckého kraje postoupilo do krajského kola, které se právě 5. listopadu odehrálo na půdě FIM UHK.

„Jsme rádi, že letos, po loňském přerušení, můžeme krajské kolo organizovat opět prezenčně. Nejúspěšnějších 11 řešitelů krajského kola postoupí do celorepublikového finále, které se uskuteční 29. listopadu 2021 v Míčovně Pražského hradu,“ uvedla koordinátorka krajského kola za Mensu ČR Marta Kubánková.

Zuzana Dostálová, děkanát FIM UHK