Jako první host vystoupila folková kapela z Českých Budějovic Nezmaři. Svým vystoupením nasadila laťku vysoko. V přibližně hodinovém přednesu zahrála své známé skladby poté hradecká dixilendová kapela Nadoraz s lídrem Jiřím Peterou, která pogratulovala Lokálce několika hity k narozeninám.

Zvláštním hostem byl potom Jiří Schmitzer, který s kytarou předvedl, že není jen výborným hercem. Možná netušil, že před několika lety na tomto pódiu seděl a hovořil jeho otec, už v pokročilém věku. Můj bratr akci ozvučoval a já mu pomáhal. Pouta z Pardubic, další host, jehož někteří členové vystupují i s Lokálkou, zahráli, zazpívali a připravili půdu pro oslavence. Zakladatel Lokálky Láďa Straka, který už je v muzikantském nebi, byl zastoupen svojí dcerou Martinou, s kterou diskutoval Václav Souček. Ten také komentoval a uváděl všechny vystupující. Jako člen oslavující kapely uvedl na pódium nejdříve Jiřího Gregoru a poté také Jiřího Pirnera, kteří s Lokálkou vystupují, pokud jim to čas a zdraví dovolí. Především prvně jmenovaný na pódiu muzicíroval jako zamlada.

Lokálka, to jsou veselé písničky, ale hlavně spousta legrace, show, která opět pobavila každého posluchače. Ladislav Hybelbauer a František Zapadlo, přirozený komik a baskytarista, doplnili zbytek souboru. Diváci neskrývali veselost, byl jich plný sál.

Lokálka oslavila narozeniny. Popřál jí i Jiří Schmitzer.Zdroj: Martin Hříbal