A co je na tom všem neobyčejné? Letos poprvé máme možnost vzít návštěvníky do podzemí právě v tomto zimním období. Proto neváhejte a naplánujte si výlet. Pokud bude alespoň pár dní mrznout, čeká vás neuvěřitelná ledová výzdoba. Klasické rampouchy, rampouchy rostoucí ze země vlivem toho, jak táhnout vzdušniny, ale i ledové sloupy.

Měděný důl Bohumír je ideálním místem pro výlet záhadný, zábavný, vzdělávací, okouzlující, adrenalinový. Na konci prohlídky vás čeká hornická zkouška, která je nevšedním zážitkem. Jedná se o výstup 5 pater vysokou větrací šachtou, ve které se nachází lezní oddělení.

Renesanční Bílá věž je nejvyšší dominantou města (72 m), z jejíhož ochozu se otvírá návštěvníkům jedinečný pohled nejen na Hradec Králové, ale i na vzdálené vrcholky Krkonoš a Orlických hor.
FOTO, VIDEO: Hradec Králové jako na dlani. Rozhlédněte se z renesanční Bílé věže

Důl byl těžen od poloviny 19. stol. až do roku 1959. Do roku 1965 zde probíhala jeho likvidace a toho roku z něj vyfárali poslední horníci. V roce 2015 se podařilo zpřístupnit 400m dlouhou trasu v podzemí, na které vás čekají figuríny horníků, zachovalá stěnová dobývka, strojovna s hlavní úpadnicí, zajímavá odkrytá geologie a mnoho dalšího.

Prohlídka je skvělým zážitkem pro děti i dospělé a celkový dojem z ní umocňují ochranné pomůcky, které dostanete při vstupu - přilba, svítilna, plášť.

Rozhodně neváhejte a přijeďte na výlet. Vždyť je to jedna z mála věcí, která je v zimě otevřená!

Květa Jirmanová