Týmová hra Houstone, máme problém! měla prověřit především to, jak spolu mladí dokáží spolupracovat. Jednotlivé týmy postupně plnily různě obtížné úkoly a ty, které všechny úspěšně absolvovaly, si v závěru postavily model vesmírné rakety. „Sice nám chvíli trvalo, než jsme pochopili princip hry, nakonec jsme to ale zvládli a z toho mám velkou radost!

Setkání se mi moc líbilo,“ pochvalovala si jedna z účastnic, Martina z dětského domova Sedloňov. Spokojená byla i lektorka Michaela Šotolová: „S mlaďochy se mi pracovalo moc dobře. Překvapilo mě, že i když se mezi sebou v týmu neznali, zvládli to bez větších obtíží. Po pomalejším rozjezdu přišli na to, že bez kooperace s ostatními týmy a bez precizní komunikace, nedokáží sami vůbec nic.

Foto z nehody
FOTO: Muž se dvěma promile sletěl s autem z Malšovického mostu

Líbilo se mi také to, jak zvládli práci pod tlakem. Na druhou stranu bych ale do příště poradila větší soustředěnost při práci s textem.“ Tematická setkání jsou součástí dlouhodobého projektu yourchance o. p. s. nazvaného Začni správně zaměřeného na integraci mládeže z dětských domovů.

„Skautskému středisku K. Šimka v Hradci Králové bych touto cestou velmi ráda poděkovala za poskytnutí perfektních prostor pro zorganizování akce,“ uvedla koordinátorka projektu Začni správně v Královéhradeckém kraji Kateřina Hrnčířová.

Markéta Pomšárová Židlická