Těšit se můžete na prohlídku Muzea hraček Stuchlíkovi: V dnešní době je sbírka muzea již takového rozsahu, že patří mezi největší stálou expozici historických a retro hraček v republice.

Čeká vás také loutkové divadelní představení lidového loutkaře Jiřího Polehni: V 11 hodin se můžete těšit na pohádku Tajemství pohádkové knížky 1, ve 13 hodin na pohádku Tajemství pohádkové knížky 2.

Ve 14 hodin muzeum hraček navštíví zvířátka z Bioparku Štít – můžete se těšit na seznámení s terarijními zvířátky a povídání o nich. Uvidíte gekončíka nočního, pagekona řasnatého, africké šneky, švába madagaskarského. Pro potěšení a pohlazení z Bioparku Štít přijedou dvě zakrslé holandské kozičky Mája a Agáta, skinny morče a krajta královská. Hlavní atrakcí bude představení pásovce štětinatého Esmeraldy.

Vizualizace. Nová budova Archeoparku pravěku ve Všestarech představí zejména experimenty archeologů a pravěké nálezy doplní repliky vytvořené dávnými technologiemi.
Archeopark se rozšíří. Budova za 24 milionů představí experimenty i nálezy z D11

Celým dnem vás bude provázet skupina Východočeská kumpanie z Nového Bydžova, která si pro vás připravila ukázky šermu, zbraní, povídání o gotickém období, střelecké vystoupení, dobový tábor včetně dobové kuchyně, kde se budete moci podívat, jak se kdysi připravovala dobová krmě a že to nebylo tak jednoduché jako dnes.

Na chvíli se přeneseme i do Indie. Čeká vás taneční vystoupení, kde se každý z vás může stát tanečnicí či tanečníkem. Připraveny jsou taneční a pohybové hříčky s různými tématy pro malé i velké.

Pro všechny dětské návštěvníky jsou připraveny soutěžní hry a hříčky o odměny a nejen to. Můžete se i těšit na královéhradeckého maskota Gustíka, s kterým si užijete spoustu legrace.

fanoušci Sparty nejen z Nového Bydžova
V Bydžově vznikl Fan Club fotbalové Sparty. Jeho předseda takový zájem nečekal

Občerstvení bude po celý den zajištěno. Zmrzlina, ledová tříšť, něco k zakousnutí a spoustu dalšího pro malé i velké.

Akce se bude konat za každého počasí, jsme připraveni i na hříčky přírody.

Veškeré informace naleznete na www.muzeumhracekbydzov.cz nebo na telefonním čísle 608 985 477 – Michaela Bousová, DiS., marketing a propagace muzea. Najdete nás na adrese U Mlýna 1437, Nový Bydžov (hned vedle koupaliště).