Třicet nadšených cyklistů a milovníků této pohybové aktivity se svými vedoucími zdatně a s cyklistickou ctí, a to v letošním mimořádně náročném letním počasí, ujelo na 120 kilometrů krásnou krajinou jižní Moravy se zastávkami a poznáním zajímavých míst zdejší krajiny např. Sádek (soukromý vinohrad), Ratibořice (kozí farma), Jaroměřice nad Rokytnou (ubytování a stravování, zámek), Moravské Budějovice (prohlídka města, koupání), Višňová (vinařství Adámek), Moravský Krumlov (A.Mucha: zámek - Slovanská epopej).

Dvacítka žáku ZŠ Kukleny vedena ředitelem školy a několika pedagogy vyrazila na úklidovou akci „Ukliď Kukleny“, organizovanou spolkem Senioři Hradec Králové
FOTO: Hradečtí školáci a senioři opět v akci. Své síly spojili při úklidu Kuklen

Daný cyklistický zájezd, který je vždy vyvrcholením a odměnou celoroční cyklistické činnosti, je možné hodnotit jako velmi zdařilý. Po jeho skončení je proto třeba poděkovat za řadu věcí: účastníkům za zájem, se kterým se přihlásili, za obdivuhodné sportovní výkony, které denně prokazovali i v náročném horkém počasí v průběhu zájezdu, za kamarádství a příjemnou atmosféru v době celého pobytu.

Velké poděkování si zaslouží i vedoucí a organizátoři akce za zajištění výborného ubytování a stravování a za příjemné večerní posezení s hudbou a zpěvem. Poděkování patří i řidiči společnosti Plzeňská dopravní - za vstřícnost, ochotu a trpělivost, se kterou účastníky dovezl v pořádku tam i zpět. Proto ještě jednou díky všem zúčastněným za příjemnou kamarádskou a sportovní společnost a za krásné a nevšední zážitky.

Mezinárodní den seniorů se slavil v neděli 1. října na Pivovarském náměstí v Hradci Králové.
FOTO: Stovky seniorů oslavily svůj svátek před krajským úřadem v Hradci Králové

Mimořádné sportovní uznání patří pak těm účastníkům, kteří v náročných podmínkách jeli na klasických trekových nebo krosových kolech a ujeli celou trasu. Byli to: Vlasta Bártová, Táňa Mitášová, Eva Horníková, Helena Štveráková, Libuše Sprinzová, Jana Kopecká, Vlasta Břešťovská, František Fiala a Vladimír Marek. Čest těmto seniorům!

Mgr. Jaroslav Novák, CykloSenior HK
Senioři Hradec Králové