V městské hře Jídlo a pití pro dobré žití na vás čekají nejrůznější gastronomické podniky – cukrárny, vinárny, kavárny, hotely – a nesmí chybět ani kuchařská škola Anuše Kejřové. Věděli jste, že dva oblíbení majitelé vináren a obchodů s vínem pocházeli z oblasti dnešního Chorvatska? Nebo že první továrna na výrobu perníku v Rakousko-Uhersku byla v Hradci Králové, a ne v Pardubicích? Pokud se s námi vydáte na cestu, dozvíte se i další zajímavosti.

Podívejte se, kudy vede trasa:

close Knihovna města Hradce Králové pro vás připravila už tradiční městskou letní hru. Tentokrát vás zavede po více i méně známých gastronomických podnicích města napříč historií. info Zdroj: KMHK zoom_in

Vyluštěnou tajenku můžete odevzdat v referenčním centru v ústřední budově ve Wonkově ulici a jako odměnu dostanete placku a záložku. Ze všech účastníků pak na začátku září vylosujeme tři výherce poukazů na místní delikatesy.

Hra bude trvat do konce srpna. Soutěžní brožurku a další informace najdete na stránkách knihovny. Tištěné brožurky budou k dostání v naší ústřední budově. Přejeme hodně štěstí!

close Knihovna města Hradce Králové pro vás připravila už tradiční městskou letní hru. Tentokrát vás zavede po více i méně známých gastronomických podnicích města napříč historií. info Zdroj: KMHK zoom_in Knihovna města Hradce Králové pro vás připravila už tradiční městskou letní hru. Tentokrát vás zavede po více i méně známých gastronomických podnicích města napříč historií.

Mohlo by vás zajímat: Dobrodružství pokračuje. O expedici na pravěkém člunu si přečtete v komiksu

Hradečtí archeologové vydali komiks o námořní expedici na pravěkém člunu. | Video: Deník/Stanislav Ďoubal