Na pozvání předsedy Městské organizace Senioři České republiky v Hradci Králové pana Krause se uskutečnila první schůzka Šachového klubu seniorů v nově zrekonstruovaných prostorách v Mánesově ulici. Přes mimořádné horko přišlo na setkání 9 členů. Na úvod se konala prohlídka zařízení, poté pan Bielavský, organizátor šachového klubu, vyhodnotil aktivitu členů za poslední rok a vyjádřil se také k aktuálnímu setkání: „V Mánesovce to bylo moc pěkné, podmínky pro naši činnost jsou tady výborné.“ Nechybělo ani několik přátelských šachových utkání.

„Pan Kraus nás provedl a ukázal, jak toto zařízení vypadá, a jak bude od září naplno fungovat. Jeho manželka nás mile překvapila výbornými zákusky. Pro dlouhodobou podporu šachistů byl předseda jmenován čestným členem Šachového klubu seniorů, který v Hradci Králové pracuje již 2 roky, jako jediný podobný klub pro seniory,“ uvedl Oldřich Suchoradský. Nové prostory však nabízejí i další možnosti. „Důstojné prostory s výbornou dostupností přímo v centru města skýtají velký potenciál k dalšímu rozšíření naší činnosti, například o výstavy, promítání filmů, pořádání besed, výuku angličtiny, setkávání šachistů nebo k posezení s přáteli u šálku čaje. Doufejme, že když město našlo finance na zřízení těchto prostor pro své seniory, najdeme i my senioři další ochotné lidi k organizování nových aktivit,“ dodal pan Kraus.

Zásluhou Magistrátu města Hradec Králové tak získali senioři dostupný prostor ke své činnosti a možnosti společného setkávání.