Máme velké štěstí, že jsme se spřátelili s velmi aktivními a dobrosrdečnými seniory z Hradce Králové. Připravili pro nás, seniory z olomouckých klubů, v červenci bohatý dvoudenní program. Byl financován z prostředků Magistrátu města Olomouce a z dotace města Hradec Králové na podporu cestovního ruchu.

Polské Krkonoše.
Klenoty za humny? Polské Krkonoše skrývají ledovcová jezera i unikátní památky

Z nádraží jsme se přepravili k Dopravnímu podniku, kde nás přivítala paní Monika Nováková. A přestože je doba dovolených, a řidičů je žalostně málo, zajistila nám turistický vláček, který nás odvezl do krásného prostředí hradeckých lesů. Po prohlídce Rytířského hradiště jsme zastavili U Vlka. Na lavičkách se tam čepejřili opeření dravci a byl tam i zapálený sokolník pan Karel Nejman. Postupně nám jednotlivé dravce představoval. Nacházeli se tam puštíci, sova pálená, výr i orel skalní. Dokonce jsme si je mohli i pohladit a vyfotit se s nimi. Pak nás vláček převezl kolem rybníka Výskyt Pohádkovou stezkou do obory s daňky, divočáky a selátky. O životě v lese nám poutavě vyprávěla naše průvodkyně Aneta Bůžková.

Děkuji touto cestou všem, kteří se postaralio skvělé zážitky a naše příjemně strávené chvílev lese. Dlouho na ně budeme vzpomínat.

Jarmila Políčková ze spřáteleného klubu seniorů Olomouc-Lazce.