Byli jsme již s nimi v Muzeu Petrof, v planetáriu, plavili se parolodí po Labi, jezdili vláčkem po městských lesích, navštívili Šrámkův statek i zákulisí Divadla Drak. Nevynechali jsme zámky v Opočně, Chlumci nad Cidlinou ani Hrádek u Nechanic. Večery bývají vždy věnovány společnému posezení seniorů obou našich měst, při kterém se nejen zpívá a tančí, ale také vyměňují zkušenosti. V Olomouci je cca 1300 seniorů organizováno ve 24 městských klubech a u nás ještě o něco větší počet ve spolku Senioři Hradec Králové.

Dne 4. června 2023 navštívila skupina 51 královéhradeckých seniorů Moravské divadlo v Olomouci.
Hradečtí senioři v Moravském divadle v Olomouci zhlédli Straussovu operetu

Letošní návštěva z Olomouce proběhla 18. a 19. července a program i doprovod hostů výborně zajistili manželé Jana a Jiří Noskovi. Tentokrát přijelo 31 seniorů z deseti jejich klubů. Přivezli nám 20 výtisků čtvrtletníku Olomoucký senior, kde je několik stran věnováno naší spolupráci.

Dopoledne jsme je ve dvou skupinách zavedli do kostelíka sv. Mikuláše, na soutok Labe s Orlicí a do vodní elektrárny Hučák. Odpoledne bylo na programu Velké náměstí, jižní terasy nad Komenského ulicí, Muzeum české lékárny a několik zdatnějších vystoupalo na Bílou věž. Večerní posezení s našimi seniory se konalo U Letců.

Následující den se jelo na zámek do Častolovic. Při odpoledním loučení se již domlouvalo další setkání. To bude v Olomouci od 8. do 10. srpna 2023.

Partie naslepo končí nerozhodně, hráli předseda krajského šachového svazu Jaroslav Šmíd (vlevo) a náměstek hejtmana KHK Rudolf Cogan.
FOTO: Senioři slavili Mezinárodní den šachu před městskou knihovnou

Pobyt olomouckých seniorů v Hradci Králové byl podpořen dotací od města Hradec Králové z oblasti cestovního ruchu. Na setkání do Olomouce jezdíme zase s dotační podporou od Královéhradeckého kraje. Poděkování patří i DPmHK, který letos poskytl autobus speciálně pro přepravu našich hostů po městě.

Ing. Marcel Kraus
Senioři Hradec Králové, z. s