Fotografie představují silné osudy romských přeživších, kteří žijí na území České republiky a kteří se stali oběťmi rasového pronásledování během 2. světové války. Portréty nafotila fotografka Jana Stachová a výstavu je možné zdarma zhlédnout až do 31. července 2024.

Vstup na výstavu i vernisáž je zdarma a registrace není nutná.

Zdroj: SVK HK

Zahájení výstavy se společně se zástupci obecně prospěšné společnosti Živá paměť zúčastní i fotografka Jana Stachová.

Výstava je přístupná v období od 18. do 28. června vždy v pondělí a úterý od 9.00 do 19.00, ve středu od 11.00 do 21.00, ve čtvrtek a pátek od 9.00 do 19.00 a v sobotu od 9.00 do 12.00. V neděli je zavřeno.

V červenci se otvírací doba mění, vystava bude přístupná v pondělí, ve středu a ve čtvrtek od 12 do 18 hodin, v úterý a pátek od 9 do 15 hodin. O víkendech bude zavřeno.

Zdroj: Se svolením Živá paměť o.p.s

Výstavu připravila obecně prospěšná společnost Živá paměť s finanční podporou Ministerstva kultury ČR a Nadačního fondu obětem holocaustu. Vznik výstavy podpořilo Ministerstvo zahraničních věcí ČR.

V závěru měsíce května se v hradeckých městských lesích konal již 9. ročník sportovní akce nazvané Seniorská cyklostezka.
Seniorská cyklostezka se konala v hradeckých lesích už podeváté

Obecně prospěšná společnost Živá paměť byla založena pracovníky Kanceláře pro oběti nacismu Česko-německého fondu budoucnosti v prosinci roku 2003 s cílem:

● pečovat o společný odkaz osob pronásledovaných totalitními režimy a rozvíjet s tím související informační, vzdělávací a dokumentační činnost,
● poskytovat poradenské a asistenční služby osobám pronásledovaným totalitními režimy, zejména nacionálním socialismem,
● zprostředkovat dialog mezi mladou generací a posledními žijícími svědky nacistického pronásledování.

 (Ondřej Hampl)