Jedenadvacet účastníků z šesti týmů spolu téměř tři měsíce zápolilo na různých, volně přístupných hřištích - na standardním povrchu a výjimečně i na písku. Při závěrečném oceňování nejlepších, kterými se stala trojice seniorek s dnes již nepatřičným názvem týmu "Mimoni", uvedla kapitánka Marcela Karasová: "Učily jsme se s Miroslavou Ježkovou a Líbou Sprinzovou za pochodu a to se dařilo". Potvrzuje to i závěrečný, vyhraný duel s mužskými "Géčky" pod vedením Radovana Macha. Společně s Vladimírem Víznerem, Vladimírem Krausem a Bohuslavem Brandýským procházeli suverénně celým turnajem, dokud nenarazili na budoucí vítězky. Třetí místo "Sněženek", kde Marii Dohnálkovou, Annu Sokolovou a Ivana Šurce řídila Iva Syrovátková, doplnilo pomyslné stupně vítězů. Jmenovaní získali trofeje se jmény, vítězové navíc pohár a všichni účastníci upomínkové diplomy. Kapitáni družstev jako bonus ještě magnety na zdvihání koulí bez ohýbání, které jim ale zatím problémy rozhodně nedělalo!

Za finanční podporu děkujeme spolku Senioři HK, za osobní pomoc Ing. Marcelu Krausovi a Stanislavu Rejchrtovi.

Kuklenskou školu ozdobily dýně.
/FOTO/ Halloween může začít, dýně zdobí vchody do Základní školy Kukleny

Vyzkoušeli jsme si provizorně také variantu indoor petanque, zatím s upravenými tenisovými míčky. Líbilo se, takže ve spolupráci s Centrem pro integraci osob se zdravotním postižením příští týden začínáme s podzimní soutěží. Oslovili jsme také několik královéhradeckých organizací pracujících s OZP a pozvali jejich klienty mezi nás. Budeme se scházet ve zmíněném CIOZP (ulice Jana Černého, linky MHD č.13 a 15, zastávka Věkoše) jednou týdně na odpolední "koulení". Přivítáme rádi případné nové zájemce z řad seniorů, či osob zdravotně postižených. Na paralympiádě se "Boccia" - sálový pétanque přizpůsobený i pro výrazně handicapované OZP - hraje již od roku 1984! Více informací na: Václav Slezák, 777 221 596, vslezak@seznam.cz.

Po vyhlášení výsledků jsme sestavili reprezentační skupinu pro první meziměstské utkání v Olomouci - hráče, dokumentaristy i fanoušky. To se uskutečnilo již 20.10. Olomoučtí senioři dokonale využili domácího prostředí i jiného povrchu hřiště. Ve vzájemných zápasech družstev zvítězili 4:0. Nejlepším jednotlivcem utkání se ale stal Jaroslav Kábrt z Hradce Králové, kterému gratulujeme! Vedoucí naší skupiny, Marie Dohnálková, okomentovala sportovní výlet pozitivně: „Díky, díky moc za nádherně strávený den, krásný kamarádský přístup, pohodičku a radost. I sluníčko se nemohlo jinak předvést, krásně se snažilo celý den“.

Václav Slezák