Jsem zde velmi spokojený, neboť veškerý personál je v Domově U Biřičky opravdu ochotný a nám ubytovaným seniorům pomáhá zpříjemnit stáří a překonávat záludné, často i bolestivé nemoci. Ke mně chodí dvakrát denně zdravotní sestra vyměnit mi na lýtkách nohou obvazy i bandáže a případně mi ošetřit dekubity. Má léčba neuropatie, artrózy kolen, dny i dekubitů zde probíhá opravdu hodně úspěšně a za to jsem všem zde moc vděčný. V tomto novém domově mám nyní nové naděje na uzdravení.

Vzorně fungující dobře vybavená kantýna, kavárna, bohoslužby katolické církve a Církve československé husitské ve zdejší kapli, vynikající pestrá strava, krásný velký park pro vycházky a nápadité společenské, zájmové i kulturní akce jsou zdejší pozitiva věnovaná nám, ubytovaným seniorům.

Těžká loučení mladých milenců.
Čtenář Deníku: Jaro ve vzpomínkách bylo a dodnes je novým začátkem

Domov U Biřičky v Hradci Králové si právem zaslouží veřejné uznání. Moc všem zdejším pracovníkům a pracovnicím z celého srdce děkuji za jejich každodenní péči. Domov U Biřičky v Hradci Králové si zasluhuje pochvalu a ocenění nejen od svého zřizovatele Královehradeckého kraje, ale také přímo od Ministerstva práce a sociálních věcí ČR, třeba k 1. říjnu, kdy je usnesením OSN č. 45/106 ze dne 14. 12. 1990(!) schválený a vyhlášený Mezinárodní den seniorů.

Marcel Winter, 76 let
důchodce a čestný předseda Česko-vietnamské společnosti

Marcel Winter se narodil 26. března 1948 v Hradci Králové do rodiny zubařů. Jako vedoucí samoobsluhy v Hradci Králové byl počátkem 80. let ve vykonstruovaném procesu odsouzen na dva a půl roku za údajné rozkrádání majetku v socialistickém vlastnictví. Jeho příběh je zaznamenán na webu projektu Paměť národa.

Nepřehlédněte: Úly v plamenech. Včelí mor se do okolí hradeckých lesů stále vrací

Zdroj: Deník/Jiří Fremuth