Zemědělská akciová společnost Mžany všem blíže představí, jak chov sumečka vypadá v našich podmínkách, vysvětlí, že to jde i bez chemie a udržitelně, laskavě k životnímu prostředí. Pokud jste sumečka ještě neochutnali, vřele doporučujeme. Je to velmi lahodné rybí maso, které je navíc bez kostí a typického rybího zápachu. Hodí se pro rychlou přípravu na pánvi, grilování, smažení i pro přípravu chuťovek…a budou ho milovat i vaše děti. Zkuste jim z něj třeba připravit rybí prsty, uvidíte, že budete mít úspěch.

Jak už je na trzích zvykem, čeká Vás bohatá nabídka výrobců regionálních potravin, farmářů a dalších producentů. Počet prodejních stánků se daří neustále rozšiřovat, proto věříme, že nabídka bude opět velmi zajímavá. Budete moci nakoupit kvalitní maso, čerstvé pečivo, kávu, cukrářské výrobky, vejce, kozí i kravské mléko, sýry, jogurty a mnoho dalšího.

Z Královéhradeckého kraje na akci cvičilo 36 sokolů a 23 členů České asociace sportu pro všechny.
FOTO: Světové gymnaestrády se zúčastnili i cvičenci z Královéhradeckého kraje

Děti se znovu budou moci vyřádit ve tvořivé dílničce. Budeme se držet tématu a vyrobíme s nimi senzorickou lahev jako malé akvárko pro rybičku. Opět si svůj výtvor budou moci odnést domů na hraní. Moc si vážíme spolupráce s našimi partnery, díky kterým může být doprovodný program opět pro všechny zdarma. Pohodovou atmosféru znovu doplní i živá muzika.

Více informací o termínech a programu najdete na webu www.vychodocesketrhy.cz.

Přijďte zažít skutečné farmářské trhy, podpořit regionální farmáře a výrobce a užít si fajn dopoledne. Od teď už se budou farmářské trhy konat zase pravidelně každých 14 dnů až do 16. prosince.

Na akci Vás zvou pořadatelé ze spolku Městské trhy, z.s.