Soutěžní výstava psů je rozdělena do tří váhových kategorií: do 10 kg, od 11 do 20 kg a nad 20 kg. Událost se koná 1. října, přejímka s platným očkovacím průkazem je od 8.30 hodin do 9.45 hodin, zahájení v 10 hodin.

Ještě stále se můžete se svým pejskem registrovat na webu, na facebooku nebo přímo na místě. Vítězové v jednotlivých kategoriích obdrží hodnotné ceny ve formě kvalitního krmiva, dále pak poháry, diplomy a řadu dárků od partnerů akce. Celkový vítěz bude zapsán navíc na velký putovní pohár.

Jsme velice rádi, že pozvání a roli předsedy přijal pro letošní rok populární zpěvák Bohuš Matuš. Ten, společně s ostatními členy poroty a partnery akce, bude mít velice nelehký úkol. Řada pejsků se totiž pyšní mnohdy zajímavými dovednostmi. Několik přihlášených čtyřnohých miláčků pochází mimo jiné i z různých útulků a zařízení z ČR. V přestávkových blocích se společně podíváme na sportovní kynologii a nebudou chybět ani další aktivity s pejsky. Pro všechny soutěžící i nesoutěžící přítomné pejsky je připravena tradičně i volně přístupná překážková dráha agility. Ta je vždy pro pejsky velkým lákadlem. Letos poprvé se budou moci občerstvit také pejskové ve speciální pestauraci. Po celou dobu konaní akce bude k dispozici i veterinární poradna a na místě bude i stánek Krajského ředitelství Policie ČR Hradec Králové.

Nudit se nebudou ani děti. K dispozici budou mít řadu zábavných atrakcí a připraveny jsou pro ně i soutěže o ceny. Velkou prezentaci budou mít mimo jiné také RC trucky. Ty přilákají určitě malé i velké diváky. Spolupořadatel akce Zverimex Sirius přichystal pro návštěvníky opět velkou výherní tombolu. Součástí Hradecké Sirius Voříškiády je také umísťovací výstava psů. Věříme, že najdeme, jako každý rok, nový domov pro několik opuštěných pejsků z různých záchranných zařízení. Někteří psi k adopci budou po celý den s námi a budou se těšit na nové páníčky. Pro depozitum Tety v akci, Dočasky Sezemice- Dražkov a azylový dům Áji Charouzové mohou návštěvníci koupit nebo přinést krmení, hračky, dobroty, vyřazené pelíšky, vodítka a také textilie, ložní prádlo, deky a další. Vše si odvezou přímo z akce domů majitelé těchto zařízení pro své svěřence. Všem, kteří budou chtít pomoci, patří velký dík.

Akce se koná za každého počasí, buď na vnějším parkovišti Orlice park shopping nebo v prostorách zastřešeného parkoviště. Přijďte soutěžit a nebo se jen pobavit.

Třináctým ročníkem Hradecké Sirius Voříškiády vás bude opět provázet Majka Schillerová.