Smiřický zámek je od roku 2012 ve vlastnictví česko-belgické rodiny. Vnitřní prostory ale nejsou běžně přístupné veřejnosti – slouží zejména jako prodejní galerie, neboť majitelé obchodují se starožitnostmi. Majitel zámku Peter Weidenbaum je uznávaný výtvarník, který tvoří nejen ve své domovině v belgické provincii Liège, ale svůj ateliér má i zde ve Smiřicích. Interiér zámku tak zdobí mimo obrazy starožitné i jeho tvorba, pro níž hledá náměty mimo jiné i ve Smiřicích a jeho blízkém okolí.

Zámek v Hořiněvsi je kulturní památkou.
Život na zámku. V Hořiněvsi se připravuje netradiční bydlení v barokní památce

Pro město Smiřice, které od roku 2004 organizuje hudební festival Smiřické svátky hudby, jehož součástí je pravidelně i výstava obrazů etablovaných umělců, tak byla volba letošního malíře jednoznačná. Ve výstavních prostorách navazujících na Kapli Zjevení Páně tak mohou návštěvníci zhlédnout jak díla, která byla zapůjčena z pražské Galerie Jiří Švestka, tak i obrazy z umělcovy soukromé sbírky.

Ve Smiřicích vystavuje obrazy majitel zdejšího zámku Peter Weidenbaum.Ve Smiřicích vystavuje obrazy majitel zdejšího zámku Peter Weidenbaum.Zdroj: Město Smiřice

Výstava je otevřena do 24. května, termíny, kdy ji může veřejnost navštívit, jsou uvedeny na webu www.festivalsmirice.cz pod odkazem Výstava.