„Jsme moc rádi, že jsme mohli takovou akci uskutečnit právě u nás. Výměnné programy vnímáme nejen jako atraktivní zpestření studia pro naše studenty, ale i jako unikátní příležitost poznat novou kulturu, procvičit si své jazykové dovednosti v reálných situacích a získat zkušenosti při práci v týmu,“ vysvětluje ředitelka Zdravotnické školy Hradec Králové Soňa Lamichová.

V průběhu pobytu ukázali čeští studenti svým „dočasným“ spolužákům také krásy Hradce Králové i jeho okolí. Prohlédli si Digitální planetárium, Bílou věž s katedrálou sv. Ducha, Muzeum východních Čech nebo zámek Častolovice. Vydali se také do přírodní památky Na Plachtě, kde se učili rozpoznat hlasy ptáků a rostliny, kterými je tato oblast specifická.

Pokračování tohoto programu proběhne na podzim ve španělské Zaragoze a bude zaměřeno na přínos Španělska pro Evropu.

Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední zdravotnická škola Hradec Králové poskytuje vzdělání v oborech Praktická sestra, Asistent zubního technika, Laboratorní asistent a Zdravotnické lyceum na středním stupni a Diplomovaná všeobecná a dětská sestra, Diplomovaný farmaceutický asistent, zubní technik a zdravotní laborant ve vyšším odborném stupni vzdělání. Škola patří k největším v Hradci Králové, má téměř tisícovku studentů a dva internáty.

Kristýna Vávrová

close Poděkujte hasičům info Zdroj: Grafik redakce zoom_in