Společná akce královéhradeckých a olomouckých seniorů Sejdeme se u Svitav vznikla v covidovém roce 2021, kdy se senioři obou měst kvůli karanténě nemohli setkávat.

Chodili proto individuálně nebo ve skupinách každý ve svém městě a okolí. Cílem bylo ujít v únoru a březnu celkem 75 kilometrů. To je polovina cesty mezi Olomoucí a Hradcem Králové. Proto název Sejdeme se u Svitav.

Když to covid dovolil, došlo v červnu 2021 ke skutečnému setkání seniorů z Olomouce a Hradecka, a to opravdu u Svitav v kulturním domě obce Opatov. Letos se chodí již potřetí.

Zimní sezóna skončila, vítězové si převzali medaile.
Hradečtí senioři ukončili zimní sezónu v pétanque. Vítězové si převzali medaile

Na hradecké straně chodí kolem 100 lidí, nejvíc ze sokolské party country tanců, ale také z Doudleb nad Orlicí a Smiřic. Na 130 lidí je přihlášeno v Olomouci. Tam magistrát pořádá dokonce společné vycházky.

Po vzoru Olomouce jsme 23. března udělali společnou vycházku i v Hradci Králové. Vedla podél Labe a byla ukončena obědem v restauraci U Salavců ve Vysoké nad Labem. Zúčastnila se i seniorská parta z Doudleb, nechyběla ani hudba a zbylo dost sil i na tanec.

Marcel Kraus