Konaly se tuhé boje o mistrovské tituly, medaile a konečná umístění. Hradec Králové si odvezl z Brna 2 tituly v kategorii G17 a B17, 3 stříbra kat. B13, B15 a G19 a 1 bronz v kat. B19.

Jako první nastoupil do boje Vojta Martinovský proti Martinovi Štěpánovi.

Martin Štěpán svoji pozici potvrdil a po výborném výkonu Vojtovi nedal prakticky žádnou šanci a tak Vojta získal stříbrnou medaili. Pikantní bylo, že se oba dva spolu utkali za tři hodiny o další titul v B15. I tady Vojta Martinovský podlehl svému soupeři a připsal si tak podruhé titul vícemistra.

Mezi slečnami se utkaly v kategorii G17 dvě hráčky, které obě dnes čekala dvě finále. Byly jimi Tamara Holzbauerova a Riana Alexová. Lepší byla tentokrát Tamara, která tak po výhře 11/8, 11/6, 11/4 vybojovala první zlato pro SCC Hradec Králové. Souboj v B17 byl také zápasem dvou nejvýše nasazených. Výhru a druhý mistrovský titul pro SCC Hradec Králové si pohlídal Karím Farrag, který přehrál Františka Procházku 11/6, 11/3, 11/4.

Poslední kategorií, ve které ještě chybělo zjistit, kdo bude novým juniorským šampiónem, byly neprestižnější devatenáctky. Napřed šly na kurt slečny a přestože byla až druhou nasazenou, favoritkou byla Eliška Jičínská. Její soupeřkou byla Tamara Holzbauerová, která tak byla další hráčkou, která usilovala o turnajový double. Bohužel Eliška potvrdila výbornou formu a za 20 minut bylo rozhodnuto a Tamara Holzbauerová získala v kategorii G19 stříbrnou pozici. V chlapecké kategorii B19 se o bronz ucházeli dva hradečtí junioři a to Karím Farrag a Šimon Makovský. Nakonec bronzovou příčku ovládl lépe Karím Farrag, který Šimona porazil ve čtyřech setech 11/2, 11/3, 11/13, 11/4.

Petra Svobodová