Skály, kterým se říká také Studenecké, se nacházejí na jihovýchodním svahu vrchu Studený, v nadmořské výšce okolo 700 metrů. Skály jsou nejlépe dostupné po červené turistické značce z obce Vlčkovice, od které jsou vzdáleny přibližně 1,6 km, či z obce Studené. V blízkosti najdeme Mladkov, údolí Tiché Orlice a známou přehradu Pastviny. Nejbližší vlakové spojení je v zastávce Těchonín na trati Letohrad – Hanušovice.

Život na sídlišti nemusí být nudný.
VÝZVA: V 80. letech bývalo na sídlištích rušno. Máte podobné vzpomínky i vy?

Skalní skupina je 500 metrů dlouhá a přibližně 20 m vysoká. Horolezci uvítají, že přímo na skalách si mohou přečíst názvy, nástupy i obtížnost. Skály jsou ideálním místem pro čtyřkové a pětkové lezce, na své si přijdou ale i šesťáci. A každá skála umožňuje několik cest, často s převisy.

Šimkovy sady 20. března.
Lidé o prvním jarním víkendu vyrazili do oblíbených Šimkových sadů

Skalní útvar tvoří místy přerušovanou skalní hradbu a skládá se z ruly. Jednotlivé skály mají různá jména, např. Petrova, Slunečná, Vyhlídka, Dívčí, Titanic nebo U buku.

Studenské skály patří nejen k oblíbeným místům horolezců, ale nabízejí také neobyčejný pohled do širokého okolí, a to na masiv Kralického Sněžníku i Hrubého Jeseníku nebo na Bukovohorskou hornatinu.

Ivo Jež