VÝSTAVY

Orebité 600 let

Zkusili jste si někdy drátěnou košili? Střílet z praku? U nás můžete! Interaktivní výstava, která zábavnou i poučnou formou představí východočeské husitské hnutí orebitů, kteří si dali jméno podle vrchu Oreb u Třebechovic. Vedle táboritů a Pražanů významně zasáhli do událostí v období husitských válek. Výstava je určena převážně dětským návštěvníkům, historické události jsou prezentovány formou komiksového příběhu. Výstava končí 31. srpna.

Řezby z Ráje

Tak jako každý rok i letos jsme do naší zahrady v atriu umístili sochy. Tentokrát Dřevořezby z Ráje. Řezbářka Marta Novotná pracuje především motorovou pilou, ale i tradičními dláty. O své práci říká: „S každým kmenem nahlížím do duše stromu, uvědomuji si, že strom bez nás lidí žít může, ale my bez něj nikoliv.“ Výstava potrvá do 10. října.

AKCE NA LÉTO

Středověké zbraně z doby husitské

11.července
Víte, co je řemdih, sudlice, palcát? Ano, jsou to středověké zbraně používané husity. Dan Richter ze šermířského kroužku Tesák vám je předvede a budete mít možnost si některé i vyzkoušet.

Husita z papíru – dílnička pro děti
24. července a 14. srpna
Pro malé šikulky jsme připravili muzejní dílničku, kde si namalují a slepí husitu z papíru. 

Ražba mincí z doby husitské
22. srpna
Ražbu mincí předvede a doplní odborným komentářem Dan Richter ze Šermířského kroužku Tesák. 

Turistická hra pro celou rodinu – Orebité aneb putování husitskou stezkou
V souvislosti s výstavou Orebité 600 let, která během léta probíhá v muzeu, jsme si pro rodiny s dětmi připravili turistickou hru, která připomene historické události z období 1419 až 1424. Procházka městem a plnění různých úkolů vás zavedou až na památný vrch Oreb a zpět na náměstí (cca 2 km). Po rozluštění tajného hesla na děti čeká odměna, kterou si mohou vyzvednout v Informačním centru.

Tým Třebechovického muzea betlémů