V rámci zábavného odpoledne se představí hradečtí hokejisté, fotbalisté, gymnastky či mažoretky, se svou prací děti seznámí hradečtí policisté či lesníci starající se o městské lesy.

„Můžeme vlastně říct, že ten největší poklad může každý najít především ve své vlastní rodině. Proto by měla tato akce zábavnou formou a prostřednictvím pohybových či dovednostních aktivit ukázat, jak je důležité, když rodiče s dětmi tráví volný čas aktivně a spolu. V tomto případě navíc v příjemném přírodním prostředí. Pro návštěvníky jsme vedle zábavy připravili spoustu cenných informací o rodinné politice v Královéhradeckém kraji, kvůli níž pořádání Pokladu na Stříbrném rybníku významně podporujeme,“ řekla Martina Berdychová, náměstkyně královéhradeckého hejtmana odpovědná za sociální oblast, kulturu, památkovou péči a cestovní ruch.

I proto budou pro účastníky připraveny také stánky s informacemi například o náhradní rodinnou péči, péči o seniory či o projektu Rodinných pasů.

Letos se návštěvníci mohou těšit na jízdy vláčkem, který bude mít stanici přímo v kempu na Stříbrňáku a bude po celý den zajíždět až k lanovému parku Na Větvi. „Vláček je jednou z atrakcí, které bude možné využít zdarma za každých 5 bodů nasbíraných na jednotlivých stanovištích,“ doplnila Martina Berdychová.

Organizátoři doporučují vzhledem ke každoročnímu velkému zájmu dorazit na Stříbrný rybník na kole nebo hradeckými autobusovými linkami číslo 11 nebo 17.

Více na informací například na: https://www.facebook.com/StribrnakPoklad

Imrich Dioszegi