Po roční pauze se tým Stromečku splněných přání rozhodl opět uspořádat sbírku dárků pro děti. Tato charitativní akce se bude konat již po dvanácté.

 "Když jsme začínali sbírat dárky pro Domov pro matky s dětmi na Pouchově, byl to neznámý subjekt, o kterém skoro nikdo nevěděl," říká spoluzakladatelka SSP Jitka Zadrobílková. ,,Nyní již má azylový dům mnoho sponzorů a konají se i další sbírky pro děti bez domova. Jsme rádi, že jsme pomohli a připravili dětem v azylovém domě krásnou nadílku. My jsme jen Ti, co umožnili hodným lidem nadělit dárky. A že těch dobrých duší bylo!"

 Hlavním motorem letošní akce byla Sabina Kvak a AQUAPURA, nadační fond Pavla a Moniky Staňkových. "Sabina je jednou z nejlepších organizátorů velkých akcí. Když přišla s nápadem obdarovat děti, které se léčí na onkologickém oddělení, vůbec jsem neváhala. Pro mě jsou to největší bojovníci na světě!" pokračuje spoluzakladatelka SSP Jitka Zadrobílková. Aquapura, nadační fond Pavla a Moniky Staňkových, již v létě přispěla významnou částkou na pořízení nového spirometrického přístroje potřebného pro péči o pacienty Dětské kliniky Fakultní Nemocnice Hradec Králové.

Stromeček splněných přání bude letos probíhat v Orlice park 14. - 17. prosince 2021. Začátek plánuje tým SSP na úterý 14. prosince 2021 od 15:00 hodin. Jako vždy zazní koledy v podání dětského sboru paní Emy Hubáčkové a akci zahájí primátor Města Hradce Králové prof. PharmDr. Alexandr Hrabálek, který opět poskytl záštitu a finanční podporu na organizaci SSP. Pana primátora doplní slovem manažer centra Orlice park Ing. Martin Soukup, který stál shodou okolností již u vzniku Stromečku splněných přání a patří k největší donátorům. Dalšími hosty budou doc. MUDr. Petr Dulíček, Ph.D. - IV. Interní hematologická klinika, FN Hradec Králové a také garant nadačního fondu AQUAPURA. Doplní jej MUDr. Jiří Hak – Dětská klinika FN HK, oddělení onkologie, zástupce malých pacientů. 

,,Děkujeme všem, kteří přijdou a obdarují malé pacienty, je ten pravý čas na laskavost," dodávají organizátoři akce. 

 Jitka Zadrobílková