Před osmou hodinou zde saxofonový kvartet vedený paní učitelkou Smotlachovou přispěl k dobré náladě všech. Pro žáky ZUŠ to byla po prázdninách první příležitost veřejně vystoupit před stovkami posluchačů. „Bylo to moc milé a velmi se to lidem líbilo. Měl jsem i pěknou zpětnou reakci od rodičů,“ ocenil veselou hudbu na začátku školního roku ředitel ZŠ pan Polda.

Druhá akce se konala v pátek 20. září v ulici M. Horákové na témže sídlišti. Vedle prodejny Albert hrála odpoledne pro dobrou náladu kolemjdoucích Skautská dechovka. Několik tanečních vystoupení předvedli členové a členky Sokola Pražské Předměstí a Klubu důchodců při Harmonii I. Česká pošta dovolila seniorům na dobu instalovat ve výloze místní pobočky výstavu o historii Moravského Předměstí. Sídliště se tímto přihlásilo k celostátní akci „Zažít město jinak“.

Koncerty a taneční vystoupení jsou jednak zpestřením života v jednotlivých částech našeho města, jednak pro účinkující, zejména seniory a seniorky jsou vítanou příležitostí předvést ostatním, co nacvičili. Dodává jim to chuť dále se scházet, něco vymýšlet, zkoušet a nacvičovat, zkrátka, být aktivní. To vše se snaží město Hradec Králové podporovat, v tomto případě i formou peněžní dotace pro seniorskou organizaci.

M. Kraus