Každý ze žáků byl ubytován v rodině, a měl tak možnost si důkladně procvičit anglický jazyk a zdokonalit se v něm, poznat tradice a zvyklosti jiné země a porovnat, jak se žáci učí v jiných zemích.

V průběhu celého týdne byl pro děti připraven bohatý a pestrý program. Děti strávily chvíle ve škole, účastnily se výuky, například výtvarné výchovy a tvořivých činností, tělesné výchovy, prezentovaly své připravené prezentace o zemích a městech, ve kterých žijí. Společně také pekly cukroví.

Déšť a tání sněhu zaplnily o vánočních svátcích koryta potoků a řek v Královéhradeckém kraji a zvýšila se i hladina Labe a Orlice v Hradci Králové.
Rozšíření výstrahy. Hladiny řek stoupají v celém Královéhradeckém kraji

Navštívily zajímavá místa a vyzkoušely si dobrodružné aktivity jako například únikovou hru a Techno park, vnitřní minigolf, jumping arénu. Samozřejmě vše vždy probíhalo v anglickém jazyce. Všechny nás také okouzlilo „naše domovské“ město Celje a jeho překrásná poloha v údolí řeky Savinija a hlavní město Lublaň, kde jsme vychutnali předvánoční atmosféru.

Každý také bude jistě vzpomínat na nezapomenutelný jeskynní komplex Postojnské jeskyně a pobřežní města Piran a Koper, ze kterých jsme mohli dohlédnout do sousední Itálie a Chorvatska.

Miminko. Ilustrační snímek.
První holčičkou Královéhradeckého kraje je Leontýna. Vážila přes čtyři kila

Největším přínosem celého projektu však je určitě navázání nových a vřelých přátelství, komunikace v anglickém jazyce a poznání, že Slovinsko je naší zemi velmi blízké. Těšíme se a věříme, že v rámci projektu Erasmus+ budeme moci oplatit našim novým přátelům jejich pohostinnost.

Nepřehlédněte: Nahradil videomapping ohňostroj? Podívejte se na novoroční show v Hradci

Zdroj: Michal Fanta