Na všech místech je připraven program pro návštěvníky i hra pro děti.

Ve Filharmonii chystají pro příchozí prohlídky budovy, hravé varhany i vystoupení Královéhradeckého smyčcového kvarteta. Návštěvníci se také mohou zapojit do malířské dílny s Markem Bělohlávkem nebo do výroby hudebních nástrojů s Klárou Svobodovou. Občerstvení zajistí místní kavárna.

MOKKA ODA je malá kavárna se zahrádkou schovaná v ulici V Kopečku. Příjemnou atmosféru tu ladí místní obsluha, která pouští současnou progresivní hudbu. V téhle kavárně se nabízí také skvělé občerstvení jako čerstvé italské foccacii, dorty a koláče. Dětem chystá MOKKA ODA „kávovou hádanku“.

„V ulici Tomkova a Klicperova se můžete hodit do gala a vyfotit se v pouličním fotoateliéru, navštívit promítání filmů z kolekce My Street Films a výstavu na téma Drag nebo se projděte S očima otevřenýma a fotoaparátem,“ zve na návštěvu Centra uměleckých aktivit ředitelka Martina Erbsová.

K programu na divadelním náměstí zve Martin Sedláček: „Během celého odpoledne si budete moci užít Klicperovo divadlo úplně jinak, než jste během celé sezóny zvyklí! Můžete se osobně potkat se svými oblíbenými herci, zasoutěžit si s nimi a nebude chybět ani speciální program pro naše nejmenší diváky.“

Pro ty nejmladší bude připravena výtvarná dílna na téma divadelní kostým. Textilní koláž z materiálů z divadelní krejčovny zvládnou s přehledem i předškoláci. Od 19 hodin si mohou diváci užít ještě oblíbenou hudební komedii Doma jsem zlato s Lucií Andělovou a Jakubem Tvrdíkem v hlavních rolích.

„Na Malém náměstí máme připravenou výtvarnou dílnu, náladu příjemného babího léta podpoří svým cestovatelským setem DJ Ondatra, a chybět nebudou ani stánky místních výrobců a občerstvení a mobilní cykloservis Bajkazyl. Novinkou bude jazykový koutek Stammtisch, kde se mohou zájemci zapojit do německé nebo anglické konverzace,“ přibližuje program Ilona Mach z akční skupiny Divá bába. V rámci aktivity „za razítko“ si dětí vyrobí jednoduchou skládačku robota z papíru.

Začátek „razítkové hry“ může být na jedné i druhé straně trasy podle toho, odkud se příchozí rozhodnou začít. Na Malém náměstí a ve Filharmonii Hradec Králové dostanou děti kartičku a za splnění aktivity na každém místě razítko. Za pět razítek z pěti různých stanovišť si děti mohou vyzvednout drobný dárek právě na Malém náměstí nebo ve Filharmonii.

Akce probíhá souběžně v sobotu 16. září od 14 do 18 hodin na Malém náměstí, u Klicperova divadla, v Centru uměleckých aktivit, kavárně MOKKA ODA V Kopečku čp. 84 a Filharmonii Hradec Králové.