Vítězi letošního turnaje se stali manželé Jiřina a František Valachovičovi. Všech čtrnáct zápasů vyhráli a stali se tak prvním týmem, který za tři ročníky halového turnaje takto dominoval! Ani ve třech letních dlouhodobých turnajích seniorů to zatím nikdo nedokázal. Po loňském pátém místě si to letos skutečně užili. Druhé místo z loňské turnaje uhájili Líba Sprinzová, Milan Knittel a Jaroslav Kábrt. V posledním hracím dni museli porazit Věru a Václava Slezákovy s Františkem Pechem. Stalo se! Své soupeře, loňské vítěze, poslali na bronzovou příčku.

Zimní i letní turnaje v pétanque organizuje a finančně podporuje spolek Senioři Hradec Králové. Jsou otevřené všem 65+, kteří se rádi baví nenáročným, rekreačním sportem. Zbývá i čas na kávičku a ochutnávky vánočního cukroví. Na jaře, kdy začíná letní dvouměsíční turnaj, si družstva sama vybírají místa, kde své zápasy odehrají. Hráči si oblíbili například rozkvetlé Jiráskovy sady, ale nabízí se i řada hřišť, která jsou pro pétanque v Hradci Králové připravena.

„Rádi mezi sebou uvítáme i nové tváře. Pétanque je příjemný a nenáročný sport, který hrajeme hlavně pro radost a skutečně rekreační soupeření. Zavolejte na telefonní číslo 777 221 596,“ dodává Václav Slezák, organizátor turnajů.

Nepřehlédněte: Nádherný kout Orlických hor: Šediviny krášlí bílý háv, zaplavilo je moře bledulí

Vychutnejte si krásu Šedivin v záplavě bledulí. | Video: Deník/Jana Kotalová