Návštěvníkům je také k dispozici infocentrum na III. nádvoří a prodejna vstupenek u Zlaté Uličky. Prohlídkový okruh bude zahrnovat Katedrálu sv. Víta, Starý královský palác a Baziliku sv. Jiří a Zlatou uličku s věží Daliborkou. Návštěvníci mohou zavítat také do Jižní věže katedrály sv. Víta.

Během uplynulých šesti měsíců se lidé do areálu mohli dostat jen na bohoslužby v adventním, vánočním, postním a velikonočním čase. Spolek Kverulant tvrdil, že jeho uzavření nemá oporu v zákoně, v čemž mu dal soud za pravdu. Spolek tak i v době uzávěry mohl na jednom z hradních náměstí uspořádat shromáždění.
Nápis se řešit nebude
Promítání nápisu Velezrada na Pražský hrad nebylo přestupkem ani trestným činem, policie se jím dál zabývat nebude. Informovala o tom dnes Česká televize (ČT).

Modrý světelný nápis Velezrada se objevil na budově Pražského hradu v noci na úterý 20. dubna mezi půlnocí a 02:00. "V případu světelného nápisu na Pražském hradě jsme dospěli k závěru, že se nejednalo o trestný čin ani přestupek," řekl ČT mluvčí pražské policie Jan Rybanský.
Postoj prezidenta Miloše Zemana kritizovala v souvislosti s kauzou zapojení ruských tajných služeb do výbuchu muničního skladu ve Vrběticích organizace Zastavme velezradu. V tiskové zprávě uvedla, že Zeman je "agentem nepřátelské země, která napadla Českou republiku a zabíjela české občany". Zároveň vyzvala Parlament, aby prezidenta pro velezradu žaloval.

Rybanský ČT také řekl, že policisté předali případ potřísnění zdi ruské ambasády z noci na 18. dubna do správního řízení. Mohlo by podle něho jít o přestupek proti majetku a znečištění veřejného prostranství. Kečup měl podle vyjádření jednoho z účastníků alce pro server Forum24.cz symbolizovat krev a připomenout dvě oběti výbuchu v muničním areálu ve Vrběticích.