Kolemjdoucí mají většinou pouze strohé informace z večerních zpráv. Co přesně se v domě stalo, netuší. „Naštěstí je to ale v Tišnově ojedinělý útok," oddechuje si starší pán v blízkosti objektu. V téměř liduprázdné ulici už nejsou žádní policisté, po převozu zraněných místo už večer opustili záchranáři.

Že se dům stal před zhruba třinácti hodinami místem rodinného dramatu, ve kterém zřejmě nebylo daleko ke smrtelné tragédii, nasvědčují pouze dvě pásky přilepené přes dveře. „Uzavřeno Policií ČR. Nevstupovat, pásku nepoškozovat," stojí na nich. Jedinými dalšími náznaky při pohledu zvenčí jsou na zábradlí a mřížích omotané zbývající kusy jinak už oddělaných bezpečnostních pásek. Policisté je použili k tomu, aby po události zakázali do blízkosti domu vstup nepovolaným lidem. Další indicie odkazující na rodinné neštěstí u objektu nejsou.

Jungmannova ulice v Tišnově, kde došlo k útoku nožem.
Tragédie v Tišnově: dva lidé leží na ARO, útočníkovi hrozí až 20 let

Problém dostat se přes pásky domů měl obyvatel Antonín Kus. Bydlí ve stejné ulici v dohledové vzdálenosti. Po návratu z hospody se dostali on a další domů až poté, co je doprovodili policisté. Ti se museli ujistit, že tam skutečně bydlí.

Ráno už Kus pohybuje po ulici bez omezení, ze auta vykládá věci a přitom přibližuje, co se o dramatické události už dozvěděl. „Pána z bytu, kde k útoku došlo, znám. Údajně útočil jeho zeť. Vyzbrojil se prý nožem a sekerou," říká Tišnovan.

K hrůznému případu se vyjádřila mluvčí tišnovské radnice Klára Šimečková:

Zdroj: Deník/Oldřich Haluza

Když přicházel k domu, v ulici bylo podle něho pět policejních aut, tři sanitky a opodál přistával vrtulník. To potvrzuje i žena v místní vinotéce. „Bydlím kousek, slyšela jsem i vrtulník," přitakává obchodnice. Podobně jako další ve městě čerpala prvotní informace z večerních zpráv.

Dezinformace se šířily rychle 

O události se do rána dozvěděli i lidé, kteří v Jungmannově ulici či v jejím okolí nežijí. „Nebydlím tady, byl jsem tady teď pouze v obchodě. O útoku ale vím," potvrzuje po osmé ráno přímo v ulici mladý muž ještě předtím, než nasedá do auta a odjíždí pryč.

Vlakové nádraží ve Slavkově u Brna. Foto: Ladislav Černý
Bezdomovci okupují boxy pro kola ve Slavkově. Místo budou sledovat strážníci

Asi třicet minut po útoku se o něm dozvěděli na místní radnici. Její zástupci následně zveřejnili vyjádření města na facebooku. „Zjistili jsme totiž, že sociální sítě jsou velmi mocné. Už se šířily různé dezinformace nejděsivějšího charakteru, proto jsme považovali za důležité obyvatele uklidnit, že se nejedná o nějakého šílence, který by tady pobíhal, a vyjádřit účast rodině," vysvětluje na radnici mluvčí Tišnova Klára Šimečková.