Zásadní otázka před duelem zněla: naváže Schick na famózní výkon proti Skotsku, kdy dal dvě branky, z toho jednu vysloveně spektakulární? Česká atomová zbraň se předvedla i tentokrát.

A vlastně dnes už nic nevadí, že útočník porušil jeden starý fotbalový zákon. Ve 37. minutě se dostal do soubojes Dejanem Lovrenem, stoperem, který před utkáním říkal, že Chorvaté vyhrají (skoro) s prstem v nose. Obránce vrazil české hvězdě loket do nosu, až forvardovi tekla krev.

To se dalo přežít, důležité bylo, že sudí dal týmu šanci kopat penaltu. V minulých dobách je zahrával kapitán Vladimír Darida, jenže tohle Euro je Schickovo. Útočník Leverkusenu, ač mu tekla krev z nosu, sebral balon a naprosto neomylně ho poslal po své levé noze k tyči.

Coufal se špatně obul. Bohužel

Přitom se léta traduje, že faulovaný hráč nemá chodit na pokutový kop. S tím na Schicka nechoďte, jeho sebedůvěra je nahoře. „Nebyl jsem úplně knokautovaný, i když mi tekla krev. Cítil jsem gól ve vzduchu,“ vyznal se Schick.

Pro Čechy byl jeho gól obří vzpruhou. To bylo jasné. Vlastně je ani nesrazilo vyrovnání.

Ve 47. minutě, chvíli po změně stran, ukázal Ivan Perišič, proč je hvězdou Interu Milán, mistra italské ligy. Z levé strany si navedl míč. Vladimír Coufal, jeden z nejlepších beků Premier League, podklouzl a Chorvat se trefil precizně. 1:1.

„Špatně jsem se obul,“ přiznal pak nešťastný Coufal.

Pro oba týmy to byl slušný výsledek, což se projevilo v dalším průběhu. Češi slaví a těší se na úterní mač s Anglií ve Wembley, zatímco Chorvaté vyhížejí duel se Skotskem.