Hosté chtěli alespoň částečně napravit dojem z výsledkově nepovedeného středečního pohárového duelu s prvoligovým áčkem Votroků, kdy doma prohráli vysoko 0:4. Jenže se jim ani v neděli nedařilo tak, jak by chtěli. Nejenže znovu hladce prohráli (0:3), ale opět nedokázali vstřelit branku.

Vítězství svěřenců trenéra Aleše Čvančary je zasloužené, neboť byli po většinu času lepším týmem. Jedenáct minut před přestávkou se po rychlé akci poprvé prosadil Hájek střelou ze dvaceti metrů. Po změně stran skóroval kapitán Kosař dokonce ze třiceti metrů a výsledkové razítko dal v nastaveném čase střídající Hodač.

Celkům ze sousedního Pardubického kraje se moc nedařilo, alespoň jediný bod zachraňovaly Živanice až ve třetí minutě nastaveného času. Pardubická rezerva doma prohrála s vedoucím Žižkovem.

Hradec Králové B – Chlumec nad Cidlinou 3:0. Fakta – branky: 34. L. Hájek, 73. Kosař, 90. + 3. Hodač. Rozhodčí: Bohata. ŽK: 1:1. Diváci: 130. Poločas: 1:0. Hradec Králové B: Vízek – Hlaváč, Holovatskyi, Kadrmas – Mahr, D. Doležal (89. Baloun), Kosař, Hypšman – Jurčenko (75. Hodač), L. Hájek (89. Boniš), Houdek. Chlumec nad Cidlinou: Lichtenberg – Zukal (24. Ludvík), Krčál, Gluski – Finěk, O. Vaníček (86. J. Kučera), Čáp, T. Zeman – O. Ruml, Bastin, Žahourek (86. Hartman).

Živanice – Mladá Boleslav B 1:1. Fakta – branky: 90. + 3. Horčička – 30. Vojta. Rozhodčí: Matějka. ŽK: 3:0. Diváci: 92. Poločas: 0:1. Živanice: Frydrych – Buriánek, Spěvák, Václavek, Vobejda – Nikodem, Chocholatý (65. Kakrda), Langr, D. Pánek (87. Polák) – Kopecký, Štěpánek (76. Horčička).

Pardubice B – Viktoria Žižkov 0:2. Fakta – branky: 48. a 56. Voltr. Rozhodčí: Ježek. ŽK: 2:0. Diváci: 275. Poločas: 0:0. Pardubice B: Budinský – Halász, Svoboda, Koukola, Hrnčíř – Jarkovský (81. Stýblo) – Miláček (46. Šimek), Tischler, Štichauer (70. Dostál), Chvěja (46. Akosah Bempah) – Kurka.

Další výsledky 12. kola: Benešov – Teplice B 1:2, Jablonec nad Nisou B – Brozany 0:2, Přepeře – Most-Souš 2:1, Kolín – Ústí nad Labem 3:2, Zápy – Velvary 1:2.