Pohodička, volno a užívání si. Tomu fotbalistům odzvonilo. Je čas zase narukovat do roboty. Na řadě je tvrdá dřina. Třetiligové týmy Chlumce nad Cidlinou a béčka Votroků v uplynulých dnech vstoupily do zimní přípravy, u hráčů tolik „oblíbené“. Královéhradecký celek už stihl odehrát také první přípravný duel. Nadcházející sobotu obě mužstva z regionu vyfukují proti sobě.

FK Chlumec nad Cidlinou

Podzimní pohárový kat ligových týmů z Chlumce sev pondělí poprvé sešel k úvodnímu tréninku v novém roce. „Hlásila se mi dvacítka hráčů,“ prozradil Deníku trenér Jan Kraus. V kádru zatím došlo jen k menším změnám. „Z rodinných důvodů skončil na vlastní žádost Špidlen a hostování u nás ukončil Trávníček. Naopak na zkoušce máme v mužstvu Ryšavého z Třebše a Kycelta z našeho béčka,“ poznamenal chlumecký lodivod.

Co se týká náplně přípravy, tak ponechán zůstane stejný model jako v předešlých sezonách ještě pod hlavičkou SK Převýšov. „Budeme trénovat čtyřikrát týdně a o víkendu vždy absolvujeme přátelské utkání. Navíc máme vyjednané ještě dva středeční zápasy,“ hlásí Kraus.

V sobotu jdou proti sobě
Pro chlumecké mužstvo to bude první, pro hradecké béčko druhý přípravný zápas. A shodou okolností si to oba tyto týmy rozdají proti sobě. Stane se tak v sobotu od 10 hodin na umělé trávě Všesportovního stadionu v Hradci Králové.

FC Hradec Králové B

Votroci začali už v minulém týdnu. Kouč Karel Krejčích chtěl, aby si hráči na úvodních trénincích hlavně osahali balon. V sobotu už ale jeho svěřenci vyběhli k úvodnímu přípravnému duelu.Na umělé trávě Všesportovního stadionu se střetli s prvoligovou devatenáctkouFC Hradec Králové. O nejtěsnějším vítězství 1:0 rozhodlv 71. minutě Locker hlavičkou po rohovém kopu.

Od tohoto týdne se vše fotbalistům rozbíhá naplno, přibudou i dvoufázové tréninky včetně posilovny, ale také rehabilitace.

Mužstvo se začalo připravovat v o něco menším počtu, než ve kterém absolvovalo podzim. Někteří hráči jsou v přípravě s áčkem, obránce Kadlec je na zkoušce ve druholigové Vlašimi. Naopak přibyl Chocholatý a po dlouhé pauze zaviněné zraněním by se měl do tréninkového i zápasového rytmu postupně dostat Vukčevič.

Rezervu během dlouhého zimního období čeká spousta přípravných zápasů. „Především chci, aby kluci, kteří toho na podzim moc neodkopali, měli co největší vytížení. Pořád si totiž myslím, že zápas je ten nejlepší trénink,“ uvedl na klubovém webu trenér Karel Krejčík.

FC Hradec Králové B – FC Hradec Králové U19 1:0 (0:0). Branka: 71. Locker. Hradec B: Brát – Vukčevič, Ptáček, Plašil, Locker – Vobejda – V. Martinec, Štěrba, Rajnoch, Chocholatý – Vítek.