Ve středu může Převýšov přidat čtvrtou, doma v předehrávaném 17. kole přivítá Karlovy Vary (17).

Ale nový kouč drží hráče při zemi. „Pořád je to začátek soutěže, musíme takhle hrát a bodovat dál. Teď je potřeba, abychom poslední výhru z venku potvrdili doma, nejlépe dvakrát,“ uvedl Kraus. Pod jeho vedením tým ve třetí lize vyhrál v Brozanech (2:0), doma nad Štěchovicemi (2:0) a o víkendu přivezl všechny body z Písku (2:1). Dnes se střetne s již zmíněnými Karlovými Vary, v sobotu pak hostí Vyšehrad.

ČFL - 11. kolo
Středa, 17.00: Převýšov – Karlovy Vary, Živanice – Zápy, Dobrovice – Ústí nad Orlicí, Jirny – Velvary, Brozany – Benešov, Litoměřicko – Olympia Radotín, Písek – Domažlice, Vyšehrad – Vltavín, Štěchovice – Králův Dvůr.

A co kouč po svém příchodu udělal pro výsledkový obrat? „Malinko jsme pozměnili rozestavení, vycházíme z defenzivy a spoléháme na brejkové situace. A klademe důraz na plné nasazení. V některých zápasech jsme nebyli lepší, ale měli i štěstí, že jsme je dotáhli k výhře,“ uvedl Kraus.

Převýšov i přes prohru (1:2) herně nakoplo utkání v MOL Cupu s prvoligovou Mladou Boleslaví, kterým Kraus začal své působení. „I když jme prohráli, neměl jsem hráčům co vytknout. Boleslavi jsme byli vyrovnaným soupeřem a kluci si ověřili, že mohou hrát s každým,“ dodal Kraus.

Teď jen formu udržet.

Ilustrační foto
Východočeši v laufu, Převýšov otáčel...