Hodně vydařené nedělní dopoledne. Tak by se stručně dalo charakterizovat vystoupení dvojice regionálních týmů ve třetí nejvyšší soutěži, B skupině České fotbalové ligy. Jak béčko královéhradeckých Votroků, tak Chlumec nad Cidlinou zahrály velmi dobře proti celkům ze špičky tabulky, za což se po zápase právem mohly radovat z cenného skalpu a hlavně z tříbodového zisku.

Hráči FC Hradec B přivítali v Orlické kotlině dosavadního lídra ze Živanic a po výborném výkonu zvítězili 2:0, když na trefu Samka ze 30. minuty navázal v 80. minutě gólovou pojistkou Vobejda.

„Byl to nesmírně těžký zápas. Myslím, že jsme odehráli velmi dobré utkání a tři body jsou třešničkou na dortu,“ uvedl na klubovém webu Votroků Tomáš Sokol, jenž se proti vedoucímu týmu prezentoval solidním výkonem.

V Chlumci, kam přijela doposud třetí Dukla Praha B, padlo šest gólů, z toho čtyři do hostující sítě. V ofenzivně laděném utkání se bylo rozhodně na co dívat a necelé čtyři stovky diváků nejednou tleskali pěkným akcím. Na vítězství 4:2 měl největší podíl domácí útočník Tomáš Bastin, jenž se blýskl hattrickem. Pojistku přidal v závěru střetnutí stoper Havel.

Hradečtí už posbírali deset bodů, chlumecké mužstvo má o pouhý bod méně.