Chlumec sice na trávníku B mužstva Liberce prohrál jednoznačně 0:3, ale utkání mohlo dopadnout i úplně jinak. Po čtvrthodině hry totiž za stavu 0:0 hostující Bastin nedal penaltu.

Stejný hráč pak v 70. minutě vybídl k vyrovnání na 1:1 Weise, ale střídající chlumecký hráč v tutovce před odkrytou svatyní selhal, když z malého vápna jenom trefil vracejícího se brankáře. A domácí hráči prakticky vzápětí po dlouhém nákopu přidali klíčovou druhou trefu.

Hradecké béčko (v bílém) zvítězilo na půdě rivala z Chlumce.

Jen pro doplnění, první branku vstřelili hlavou po rohovém kopu a tu třetí po rychlé akci do unavené chlumecké obrany. Když se k tomu přičtou ještě další šance Libereckých, tak lze jen konstatovat, že vítězství Severočechů je naprosto zasloužené.

ČFL, skupina B – 12. kolo

FC Slovan Liberec B – FK Chlumec nad Cidlinou 3:0 (1:0). Branky: 38. Okoh, 70. Hudák, 90. Málek. Rozhodčí: Kolátor. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Liberec B: Hasalík – Kočka, Lehoczki, Govaers – Winkler (81. Kytka), Polyák, Varfolomieiev, Penner (81. Juzvak) – Hudák (75. Málek), Okoh (65. Kok), Lexa (75. Horňáček). Chlumec: Brát – Veselka (88. Krčál), Kopáč, Zukal (52. Havel), Řezníček – Vaníček (46. Čáp) – Kneifel, Slavík (65. Kejř), Doležal, T. Labík (46. Weis) – Bastin.

Jakub Harant, trenér Liberce B: „Výsledek vypadá jednoznačně, vítězství se ovšem nerodilo lehce. Do 30. minuty byl náš výkon kvalitní, pak bohužel postupně uvadal. Kluci ale zápas dobře odpracovali, výborný byl zejména výkon brankáře Lukáše Hasalíka. Za stavu 0:0 chytil penaltu a pak za stavu 1:0 velkou soupeřovu šanci. Ze tří bodů máme velkou radost, nyní se musíme pořádně připravit na těžký zápas v Brozanech.“

Tomáš Hrabík, trenér Chlumce: „Do zápasu jsme vstoupili velmi špatně, domácí si vytvořili několik velkých šancí, které neproměnili. Poté jsme neproměnili penaltu. Ve druhé půli se hra vyrovnala. Bohužel jsme nedali velkou šanci, z protiútoku nás domácí potrestali podruhé a zbytek utkání už si pohlídali. Jejich výhra je naprosto zasloužená, my máme v týdnu na čem pracovat. V neděli hostíme Kolín a náš výkon musí o hodně lepší.“

Z fotbalového utkání druhého kola MOL Cupu Kolín - Chlumec nad Cidlinou (3:1)

DALŠÍ ZÁPASY: Hradec Králové B - Brozany 0:0, Pardubice B - Zápy 1:3 (35. Miláček - 21. Kocourek, 45. Woitek, 51. Pardubský), Živanice - Přepeře 1:1 (21. Kopecký - 15. Bulíř), Kolín - Ústí nad Labem 3:2 (23. Veselý, 43. Neuberg, 70. Snížek - 38. Mareš, 85. Ouattara), Most/Souš - Velvary 0:4 (7. Škoda, 15. Jakab, 25. Havránek, 86. Žežulka), Jablonec nad Nisou B - Teplice B 1:0 (34. z pen. Vošahlík), Mladá Boleslav B - Česká Lípa 4:1 (18. Ladra, 21. Howard, 46. Žitný, 75. Kaulfus - 60. Černý).

Načítám tabulku ...

V dalším kole se Chlumec představí v domácím prostředí, kde v neděli 29. října od 10.15 hodin přivítá Kolín. Půjde o souboj šestého s osmým týmem tabulky, přičemž rozdíl mezi oběma soupeři je pouze dvoubodový.