Na pět zápasů se protáhla remízová série chlumeckých fotbalistů. Ti se po nerozhodných výsledcích s rezervami pražských Bohemians (1:1) a Hradce Králové (3:3), poté proti Zbuzanům (3:3) a Ústí nad Orlicí (1:1) rozešli smírně i se soupeřem z Velvar. Svěřenci trenéra Tomáše Hrabíka přitom v zápase opět vedli, na gól Tomáše Labíka ale po přestávce dokázal odpovědět domácí Valenta a oba soupeři mohli žehrat nad tím, že před sezonou svazové vedení zrušilo zahrávání penalt po nerozhodném výsledku. Vždyť Velvary na podzim remizovali pošesté, Chlumec dokonce už posedmé!

Vyhrát nedokázala ani rezerva Hradce Králové. Votroci se představili na půdě posledního Liberce B, kde po velmi nepovedeném prvním poločase prohráli rozdílem dvou branek 1:3 (předtím třikrát za sebou remizovali), čímž na podzim zaznamenali už šestou porážku.

Velvary – Chlumec nad Cidlinou 1:1

Fakta – branky: 53. Valenta – 18. T. Labík. Rozhodčí: Aubrecht. ŽK: 1:3. ČK: 0:1 (86. Koubek). Diváci: 200. Poločas: 0:1. Chlumec: Mach – Čížek, Havel, Koubek, Jakab (71. Žahourek) – Finěk, Havlena (82. Kopáč), Krčál, Samko (93. Novotný) – Bastin, T. Labík (93. Lukič).

Tomáš Hrabík, trenér Chlumce: „V kvalitním utkání jsme v prvním poločase měli více ze hry a byla velká škoda, že jsme nedokázali dát více branek. Po přestávce se hra vyrovnala, šance měli i domácí, ale Ondra Mach v naší brance chytal výborně. V závěru jsme dohrávali o deseti bez vyloučeného Koubka. Remíza je tedy z celkového pohledu asi spravedlivá.“

Liberec B – Hradec Králové B 3:1

Fakta – branky: 9. a 45. (+1) Nečas, 30. K. Michal – 74. Kosař. Rozhodčí: Nedvěd. ŽK: 2:0. Diváci: 100. Poločas: 3:0. Hradec B: Brát – Zámečník, Jonáš (73. M. Šípek), Urma (46. Hruška), Kadrmas – Vobejda – Rezek (46. Březák), Hátle, Kosař, Hájek (80. Jelínek) – Firbacher (58. Kozel).

Karel Krejčík, trenér FC Hradec B: „Domácí, vědomi si špatného postavení v tabulce, nastoupili notně posíleni a na jejich výkonu to bylo znát. My jsme naopak dali šanci mnoha hráčům z širšího kádru, kteří toho zatím tolik neodehráli. Mrzí nás neproměněná šance za bezbrankového stavu, na druhou stranu je třeba přiznat si, že byl domácí tým lepší a povedený první poločas mu stačil k vítězství. Dokázali jsme snížit, ale Liberec nám větší zdramatizování závěru zápasu nedovolil a celkem zkušeně si tři body pohlídal.“

Jak si vedli další Východočeši?

Teplice B – Živanice 0:3. Fakta – branky: 36. a 65. Štěpánek, 23. D. Pánek. Rozhodčí: Matějček. ŽK: 1:1. Diváci: 50. Poločas: 0:2. Živanice: Frydrych – Buriánek, Staněk (46. Spěvák), Václavek, F. Pánek – Nikodem, Langr, Zavřel (80. Vaníček), D. Pánek (78. Gašpar), Kopecký – Štěpánek (71. Knespl).

Ústí nad Orlicí – Zbuzany 1:1. Fakta – branky: 38. Lněnička – 75. Pouček. Rozhodčí: Hlaváček. ŽK: 1:4. ČK: 0:1 (51. Studnička). Diváci: 300. Poločas: 1:0. Ústí n. O.: Jeřábek – Ptáček (80. Chleboun), Lněnička, Koukola, Langer – Mayer (69. Skalický), Špatenka, Falta (80. Novotný), Hynek (76.Vošlajer) – Tichý (69. Galus), Souček.

Jablonec B – Pardubice B 2:0. Fakta – branky: 20. Ali-Abubakar, 56. Černák. Rozhodčí: Vít. ŽK: 2:2. Diváci: 60. Poločas: 1:0. Pardubice B: Markovič – Nemšovský, Řehák, Hajník, Prosek – Formáček, Ramos Junior, Kubart, Kurka – Dufek, Vítek (60. Veverka).