Chlumecký celek uspěl na trávníku mladoboleslavské rezervy, kde se mu dlouhodobě nedařilo. O prolomení této nepříznivé bilance se svými trefami postarali ofenzivní forvardi Bastin, Slavík a Kneifel. Na první trefu sice domácí ještě stihli zareagovat a vyrovnali, ale po přestávce šli svěřenci kouče Tomáše Hrabíka do trháku 1:3, na což už Středočeši dokázali odpovědět pouze korigující brankou v závěru.

Jediná trefa stačila Živanicím k zisku důležitých tří bodů v souboji dvou mužstev ze suterénu tabulky. Pro domácí celek se jednalo v podstatě o životně důležitý duel, ve kterém musela jít herní krása stranou. Trefa Spěváka ze závěru prvního poločasu měla tříbodovou hodnotu.

ČFL, skupina B: Teplice B (žlutomodří) - Pardubice B
Třetí liga: Béčko Pardubic uspělo v Teplicích, Chlumci stačil poločasový náskok

Béčko Votroků, které se rovněž pohybuje na úplném chvostu pořadí, bylo sice proti liberecké rezervě posíleno o několik hráčů ze širšího kádru prvoligového áčka, ovšem nebylo mu to vůbec nic platné. Hladká porážka 0:3 je toho jasným důkazem.

Pardubická rezerva hostila Velvary, které před nedávnem vyprovodily z MOL Cupu ligové áčko. Ani B mužstvu se nevedlo v souboji se Středočechy lépe. Trenér Němeček mohl připravenou taktiku roztrhat po celé minutě hry a první obdržené brance. Domácí se sice do střetnutí vrátili a po změně stran jeho vývoj zdramatizovali, třetí gól v jejich síti ale snahu ukončil.

ČFL, skupina B - 10. kolo

Mladá Boleslav B – Chlumec nad Cidlinou 2:3. Branky: 29. Tichý, 85. Kodad – 17. Bastin, 58. Slavík, 77. Kneifel. Rozhodčí: Jansa. ŽK: 3:3. Diváci: 50. Poločas: 1:1. Chlumec: Ordelt – Veselka, Kopáč, Zukal, Řezníček – O. Vaníček (80. Havel) – Kneifel (80. Weis), Kejř, Slavík (73. Čáp), T. Labík (90. + 2. Ludvík) – Bastin.

Živanice – Teplice B 1:0. Branka: 42. Spěvák. Rozhodčí: Kovářová. ŽK: 2:0. Diváci: 85. Poločas: 1:0. Živanice: Zíma – Buriánek (53. F. Pánek), Spěvák, Vobejda, Polák (86. Zvěřina) – Chocholatý, Svoboda, Langr, D. Pánek (72. Holec) – Pilný (72. Nikodem), Kopecký (86. Staněk).

Pardubice B – Velvary 1:3. Branky: 68. Brdička – 1. a 84. Vopat, 19. Jakab. Rozhodčí: Vít. ŽK: 1:1. Diváci: 105. Poločas: 0:2. Pardubice B: Šmíd – Svatoš, Svoboda (59. Koukola), Hanč, Kurka – Jarkovský (46. Solil) – Machů, Pandula (76. Vencl), Brdička, Brychnáč (59. Miláček) – Sedláček.

Hradec Králové B – Liberec B 0:3. Branky: 4. a 66. Horský, 29. vlastní (Hlaváč). Rozhodčí: Raplík. ŽK: 3:0. Diváci: 50. Poločas: 0:2. Hradec B: Vízek – Hlaváč (77. Březák), Čech (46. Holovatskyi), Matiushenko (70. Mišči) – Mahr, Musil, Šimon, Boniš – Šašinka (46. Hruška), Hodač (82. Kalina), Schmoranz.

Další výsledky: Ústí nad Labem – Přepeře 2:0, Jablonec nad Nisou B – Brozany 1:0, Kolín – Zápy 2:2, Most-Souš – Česká Lípa 2:0.