Votroci skončili v předchozím ročníku na devátém místě a zhruba na podobná patra tabulky cílili i letos. „Z pohledu umístění nemáme konkrétní cíl, každopádně se chceme pohybovat co nejvýš. Hlavním cílem B mužstva je výchova hráčů ve všech aspektech a jedním z aspektů je i hra na výsledek,“ uvedl před startem podzimu kouč Aleš Čvančara.

Možná se čekal o něco horší vstup do sezony, neboť z dorostenecké kategorie vylezl neúspěšný ročník 2004, který v poslední sezoně spadl z extraligy, ale že se bude rezerva pohybovat celou první polovinu sezony v tabulkovém suterénu, s tím asi nikdo moc nepočítal.

STŘELCI HRADCE B (18):
3 – Koubek
2 – Boniš, Hodač, V. Šimon, Mahr
1 – Matiushenko, Schmoranz, Březák, Horák, Hlaváč, Harazim, Hruška

Hned úvodní kolo jakoby předpovědělo, jak to asi bude s juniorkou vypadat. Hradečtí totiž prohráli doma 2:3 s Přepeřemi, tedy s mančaftem, který v pořadí figuruje rovněž dole. Následoval debakl na půdě favorizovaných Záp a další domácí nezdar s Ústím nad Labem (1:2).

Až poté Votroci tu a tam něco uhráli, ale nutno dodat, že když nebyli posíleni ze širšího kádru prvoligového A mužstva, s mladým kádrem by získávali body jen horko těžko.

„V zápasech se projevilo, že klukům chybí větší zkušenosti. To nás provázelo celý podzim. V utkáních, kdy nám pomohli zkušenější hráči, se nám dařilo eliminovat chyby, které právě z nedostatku praxe v dospělém fotbale plynou,“ konstatoval trenér Čvančara.

Velvary (v modrém) porazily doma Hradec Králové B 3:1.
FOTO: Votroci nedali lídrovi nic zadarmo, ale očekávanou porážku neodvrátili

Dá se však předpokládat, že mladý celek půjde ve druhé polovině sezony výkonnostně a tudíž i výsledkově nahoru. Start jarní části ČFL skupiny B je až za více než tři měsíce, v té době Votroci mohou pořádně potrénovat a v rámci dlouhé přípravy sehrát množství zápasů s kvalitními soupeři, což by jim mělo jenom a jenom prospět.

Podzim se sice nepovedl, ale zase nic tak strašného se nestalo. Soutěž je vyrovnaná a například ztráta na jedenáctou Českou Lípu je pouze dvoubodová.

Zápasy v podzimní části sezony 2023/24

1. kolo: FC Hradec Králové B – Přepeře 2:3
2. kolo: Zápy – FC Hradec Králové B 5:0
3. kolo: FC Hradec Králové B – Ústí nad Labem 1:2
4. kolo: Pardubice B – FC Hradec Králové B 1:1
5. kolo: FC Hradec Králové B – Živanice 3:2
6. kolo: Most-Souš – FC Hradec Králové B 4:0
7. kolo: FC Hradec Králové B – Jablonec nad Nisou B 2:2
8. kolo: Mladá Boleslav B – FC Hradec Králové B 3:0
9. kolo: FC Hradec Králové B – Kolín 1:1
10. kolo: FC Hradec Králové B – Liberec B 0:3
11. kolo: Chlumec nad Cidlinou – FC Hradec Králové B 1:2
12. kolo: FC Hradec Králové B – Brozany 0:0
13. kolo: Česká Lípa – FC Hradec Králové B 6:3
14. kolo: FC Hradec Králové B – Teplice B 2:1
15. kolo: Velvary – FC Hradec Králové B 3:1


Načítám tabulku ...