Tahle remíza má hodnotu. Fotbalisté Náchoda se na úvod nového ročníku Fortuna Divize C představili vlastním fanouškům a v repríze závěrečného kola sezony minulé hostili favorizované Vysoké Mýto. Velký favorit na postup do České fotbalové ligy ale tentokrát narazil. Jarní výhře 7:1 se nepřiblížil a ve východočeském derby musel vzít tentokrát za vděk bezbrankové remíze.

Fortuna Divize C

Náchod – Vysoké Mýto 0:0

Úvodních pětačtyřicet minut bylo znát, že se jedná o první zápas sezony. Snaha obou soupeřů se mísila s nepřesnostmi, gólových příležitostí bylo poskrovnu. První si vypracovali hned v úvodu hosté, náznaky přišly i na druhé straně, stav se ale před přestávkou neměnil.

S NEPOŘÍZENOU se vrátili fotbalisté FC Hradec Králové (v tmavých dresech) z trávníku Slovácka, kde prohráli těsně 0:1.
V oslabení se bodů nedočkali, Votroci padli na Slovácku. Smolný debut Gabriela

Brzy po pauze mohl střelecký účet otevřít vysokomýtský Habrman, hlavičkoval však těsně mimo Hladíkovy tyče. Za Náchod odpovídal nepřesnou ranou Simon a vůbec nejblíž gólu byl soupeř při obrovské šanci, kdy stačilo trefit odkrytou branku.

Záhy domácí celek při nájezdu Mokrejše podržel Hladík, to už ale stovka diváků tušila, že gól v premiéře nového ročníku neuvidí. Za remízu 0:0 nakonec byli rádi hlavně domácí fotbalisté, pro hosty jde hned na úvod sezony o nepříjemnou ztrátu.

Fakta – rozhodčí: Linhart. ŽK: 2:4. ČK: 0:1 (88. Lněnička). Diváci: 105. FK Náchod: Hladík – Světlík, L. Knap, Locker, Král – Brich – Simon (56. Knespl), Petřík, Gois (66. Punar) – Ansorge (82. Kudasiewicz), Bičiště. SK Vysoké Mýto: Černík – Hlavsa, Lněnička, Žák, Javůrek – Kabrhel (70. Hrubý), Dvořák, Tomášek (88. Valášek), Habrman – Kopřiva, Haladei (70. Mokrejš).

Ohlasy trenérů

Karel Krejčík, trenér FK Náchod: „Nastoupili jsme proti týmu, který má ambice na postup do 3.ligy. I když měl soupeř po většinu utkání územní převahu, tak se nám díky disciplinovanosti podařilo uhrát pro nás velmi dobrý výsledek. Vážím si toho, že jsme udrželi vzadu nulu. Budujeme mužstvo a hned v úvodu nás postihlo několik zranění, takže doufám, že po uzdravení budeme daleko nebezpečnější v útočné fázi. Tam nám to zatím nejde podle našich představ. Maximálně jsem byl spokojený s přístupem všech hráčů. Na tom chceme do budoucna stavět.“

Martin Pulpit, trenér SK Vysoké Mýto: „S výkonem mužstva jsem spokojen. Měli jsme dobrý pohyb a po celou dobu utkání proti defenzivnímu způsobu hry soupeře kontrolovali hru. Dokázali jsme si proti obrannému bloku vypracovat i velký počet gólových šancí, které jsme ale bohužel nedokázali proměnit (Haladei třikrát, Dvořák, Habrman, Mokrejš). Proměňování šancí a standardní situace jsou věci, na které se musíme změřit v tréninku. Soupeř de facto nevystřelil na branku.“


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …

Načítám výsledky …