Souboj letošních nováčků soutěže se od začátku vyvíjel lépe pro domácí mančaft, který byl aktivnější. První poločas patřil jednoznačně mužstvu z města u Mladé Boleslavi. To šlo po několika šancích ve 26. minutě po zásluze do vedení, když se v závaru před bydžovskou svatyní nejlépe orientoval stoper Pečínka – 1:0.

Hosté byli v úvodní pětačtyřicetiminutovce opaření, bez pohybu, bez důrazu. Mohli být rádi, že prohrávali pouze o gól. Po změně stran přišlo z jejich strany zlepšení, ovšem Dobrovičtí si výsledek zkušeně pohlídali až do konce. Bydžov kromě bodů v závěru přišel ještě o vyloučeného Marka, jenž zatáhl za záchranou brzdu a přerušil brejk Středočechů.

Dobrovice – Nový Bydžov 1:0

Fakta – branka: 26. Pečínka. Rozhodčí: Nešněra. ŽK: 2:2. ČK: 0:1 (89. Marek). Diváci: 166. Poločas: 1:0.

FK Dobrovice: Bartoš – Novák, Marek Sedláček, Pečínka, Bičiště – Kohout (87. Tomíček), Hubač, Král (70. Horák), Michal Sedláček (82. Kučera), Kocourek (70. Klain) – Volf (70. Herzán).

RMSK Cidlina Nový Bydžov: Strýhal – Drobný, Pokorný, P. Mokošín, Vincour – Marek, Štajer, Voldán (73. Špinka), Zvěřina (57. Holec) – Blažek – N. Bekera.

Jak to viděli trenéři

Ondřej Murárik, Dobrovice: „Utkání mohlo být po prvních třiceti minutách klidně 3:0, na hřišti jsme dominovali, měli míč pod kontrolou a vytvářeli si šance. Jejich neproměňováním jsme si ho zbytečně neusnadnili. Po půl hodině se hra trochu vyrovnala. Druhý poločas už nepobral moc fotbalové krásy a byl to spíš boj. I tak jsme měli tři šance a soupeři dovolili snad jen jednu, kterou chytil Bartoš. Zápas jsme tak dovedli do vítězného konce.“

Petr Průcha, Nový Bydžov: „Jednoznačné zklamání. Zejména první poločas jsme sehráli špatně, přišlo mi, že jsme přijeli na výlet. Po přestávkovém hromobití v kabině se náš výkon trochu zvedl, nicméně za první půli jsme si vyhrát ani bodovat nezasloužili.“

Další zápasy divize C

14. kolo: Dvůr Králové nad Labem - Letohrad 0:5 (15. Zbudil, 45. + 2. Chládek, 48. Jiřánek, 74. Kabourek, 79. Šplíchal), Hlinsko - Čáslav 5:0 (41. z pen. Kapanga, 47. Hlouš, 52., 89. a 90. + 2. Králíček), Ústí nad Orlicí - Trutnov 1:3 (57. Pinkava - 4. Štěpánek, 10. Slavík, 35. Čechovič), Benátky nad Jizerou - Brandýs nad Labem 2:0 (7. Komma, 85. Bodlák), Turnov - Vysoké Mýto 3:2 (45. + 2. Jákl, 51. z pen. P. Havel, 87. Marek - 33. V. Hrubý, 75. Wimmer), Velké Hamry - Chrudim B 6:2 (16. Šohaj, 40., 42. a 54. Žitka, 59. Šidlo, 62. Váňa - 12. Žalud, 44. Musílek), Náchod - Liberec B 1:1 (88. Knespl - 75. z pen. Yuzvak).