Fotbalové týmy pomalu rozjíždějí přípravu na jarní část sezony 2022/2023. V pátek 6. ledna do ní vstoupili také hráči divizního nováčka z Nového Bydžova. Po týdenním tréninkovém cyklu absolvovali uplynulou sobotu svůj první zápas v rámci zimního období.

zimní příprava 2023zimní příprava 2023Zdroj: oddílK němu zajížděli na umělou trávu v pardubických Ohrazenicích. Soupeřem jim byl Sokol Živanice, tedy celek hrající o patro výš v České fotbalové lize. Tým RMSK Cidlina nakonec favorizovaného soupeře porazil 3:0 po poločase 2:0, když o branky se postarali dvakrát Holec a jednou Štajer.

„Výsledek je krásný, ani jsme s tím nepočítali. Kluci k tomu přistoupili dobře, byli produktivní v útoku, dobře dostupovali soupeře a plnili obranné pokyny. Důležité bylo, že jsme s mužstvem z vyšší soutěže vydrželi běhat,“ uvedl bydžovský trenér Petr Průcha.

NA LAVIČCE. Petr Průcha - trenér Nového Bydžova, který nyní hraje divizi C.
Příprava? Jako hráč zažil galeje na škváře. Teď jde trenér Průcha střední cestou

RMSK Cidlina Nový BydžovRMSK Cidlina Nový BydžovZdroj: oddíl„Za výhru se silným protivníkem jsme rádi, je to dobrý vstup do přípravy a povzbuzení do další práce. Na druhou stranu to nepřeceňujeme. Živanice měly ve středu těžké utkání s prvoligovými Pardubicemi, které prohrály 1:3. Takže byly asi v malinko jiné fázi únavy než my,“ dodal kouč.

Druhé přípravné střetnutí odehraje jeho mančaft tuto sobotu na umělé trávě v bydžovských Chudonicích, kde se od 15.15 hodin poměří s dalším divizionářem, kterým je Náchodem.