Tohle dějství Fortuna Divize C může být pro účastníky čtvrté nejvyšší soutěže v republice klíčové. Tak například, pokud liberecká rezerva zvládne vítězně duel na hřišti Benátek nad Jizerou, bude moci čtyři kola před koncem slavit jistotu prvního místa a tím i postup do České fotbalové ligy.

Fanoušky z regionu ale více zajímá dění na opačném pólu tabulky. Tam totiž o holé bytí a nebytí bojují hned tři ze čtyř krajských zástupců v divizní skupině C. Úspěchem v prestižním derby by se záchraně mohl výrazně přiblížit nováček z Nového Bydžova. Na jeho hřiště v neděli dorazí rival z Trutnova, kterému jde naopak o pozice blížící se těm medailovým.

Jan Kraus.
Divizní tým Nového Bydžova mění trenéry! Průchu pět kol před koncem střídá Kraus

Domácí do utkání půjdou se změnou na trenérském postu, když Petra Průchu na střídačce vyměnil rodilý Trutnovák Jan Kraus. 

Také zbylí dva reprezentanti regionu se představí v neděli. Fotbalisté Dvora Králové nad Labem pod Hankovým domem přivítají soupeře z Brandýsa nad Labem a v tomto souboji půjde doslova o šest bodů. Pokud by domácí nebodovali, z poslední příčky by se již na soupeře dívali s odstupem, případná výhra nad tabulkovým sousedem je naopak může katapultovat mimo sestupové příčky.

Podobně je na tom celek Náchoda. Ten zajíždí na půdu v pohodě hrajícího Turnova. Tým z Českého ráje si může závěr sezony užít, pohybuje se ve středu tabulky a bojem o udržení v soutěži se nemusí nijak zaobírat.

I přes dvoubodovou ztrátu v utkání s Letohradem platí fotbalisté Trutnova za nejúspěšnější divizní tým z Královéhradeckého kraje.
Každý chvilku tahal pilku. Fotbalisté Trutnova i Letohradu berou bod s pokorou

Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...