Fotbalisté Dvora Králové nad Labem vstoupili úspěšně do nového ročníku Fortuna Divize C. Na domácím trávníku přehráli Dobrovice 2:0, když se o obě branky postaral nigerijský střelec Ibrahim Suleiman. Vítěznou premiéru na lavičce prožil nový trenér František Šturma.

Fortuna Divize C

Dvůr Králové nad Labem – Dobrovice 2:0 (2:0)

Všechno jinak. Fotbalisté Dvora Králové nad Labem v neděli vstoupili do své již 19. divizní sezony za sebou, oproti všem předchozím ale představili naprosto odlišný kádr. V základní sestavě zůstali pouze čtyři odchovanci klubu. Vladimír Matula, Tomáš Picha, Martin Hruška a David Vitebský. Zbytek sestavy tvořily letní posily, z toho čtyři zahraniční.

Zajímavé momenty před oběma brankami ano, vstřelené góly ne. Náchod s Vysokým Mýtem se na úvod sezony rozešly nerozhodně.
Bod, který má cenu zlata. Náchod v premiéře obral favorita. Pulpit litoval šancí

Mimochodem nových tváří vedení oddílu přivedlo dohromady třináct, změnil se i šéf lavičky. Odstoupivšího Jiřího Kuneše vystřídal František Šturma, jenž naposledy vedl třetiligový Chlumec nad Cidlinou.

Úvod utkání Dvůr Králové nad Labem vs. DobroviceÚvod utkání Dvůr Králové nad Labem vs. DobroviceZdroj: Stanislav JežekA premiéra Dvorákům vyšla náramně. Po sedmi letech pod Hankův dům dorazil dříve tradiční soupeř z Dobrovice a zásluhou dvou branek z prvního poločasu domácí vyhráli 2:0.

Obě trefy nesly podpis Nigerijce Suleimana. Čtyřiadvacetiletý borec se zkušenostmi z pražské Sparty se poprvé prosadil v 11. minutě. Nákop Hrušky hlavou prodloužil Vitebský a šikovný středopolař obloučkem přehodil hostujícího kapitána Bartoše – 1:0.

Modrobílí v první půli působili svěže, řada akcí si vysloužila potlesk diváků a podruhé se obecenstvo radovalo čtyři minuty před pauzou. Znovu vše začalo dlouhým pasem, tentokrát od gólmana Matuly. Míč prodloužili postupně Allen s Vitebským a na konci akce byl znovu oblouček v podání Suleimana – 2:0.

Zdroj: Vratislav Horák

Ve druhém poločase o sobě stále častěji dával vědět hostující celek. Středočeši byli více na balonu, přes pozorně hrající obranu soupeře se ale ne a ne propasírovat do šance. Ty nakonec přišly dvě, v žádné z nich ale hosté kontaktní trefu nevydolovali.

Šturmovi svěřenci se tak mohli radovat z cenné výhry 2:0 a do sezony vykročili tím nejlepším možným způsobem. Hned ve druhém kole navíc opět nastoupí doma, když v neděli přivítají Hlinsko.

Novic na trenérském postu v Trutnově Vladimír Marks (vpravo) odstartoval svoji štaci vítězně. Radost z výsledku měl jistě i dnes již bývalý kouč Miloš Dvořák.
Spousta šancí, dva vstřelené góly, tři body. Trutnov pod Marksem začal vítězně

Fakta – branky: 11. a 42. Suleiman. Rozhodčí: Papežík. ŽK: 2:6. Diváci: 250. TJ Dvůr Králové nad Labem: Vl. Matula – T. Picha, Prokš, Hospedales, M. Hruška – Močkovský – Riley (58. Machač), Reichl (85. Zivr), Suleiman (58. Bína), Allen – Vitebský (76. M. Hrubý). FK Dobrovice: Bartoš – Pečínka, Vrána (46. Kocourek), Marek Sedláček, Klain (73. Horák) – J. Novák, L. Kučera (46. Tomíček), Bora, Michal Sedláček (69. Král), Kohout – R. Herzán.

Ohlas domácího trenéra

František Šturma, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Měli jsme velice dobrý vstup do utkání a už v první minutě přišla gólová šance. Celkově musím kluky za celý první poločas pochválit, soupeře jsme přehrávali, po zásluze jsme daly dva krásné góly, které nám zajistily tři body. Druhá půle od nás herně dobrá nebyla. Soupeř byl lepší, ale výhru už jsme si i s trochou štěstí vzít nenechali. Tato fáze zápasu nám ukázala, že rozhodně máme na čem pracovat.“